کد خبر: ۱۰۳۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
استاندار آذربایجان ‌شرقی:
استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه آواربرداری در مناطق زلزله زده آغاز شد، گفت: ساخت واحدهای مسکونی و بازسازی دیگر واحدها نیز به زودی آغاز می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان ‌شرقی در بازدید از روستاهای زلزله‌زده سراب از بسیج امکانات برای ارائه خدمات به زلزله زدگان میانه و سراب خبر داد و گفت: از ساعات اولیه وقوع زلزله در این منطقه تمام نیروهای خدماتی و امدادی حضور دارند. همه امکانات دستگاه‌ها برای کمک‌رسانی به این مناطق بسیج شده است.

پورمحمدی افزود: روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهوری، وزرای دولت و استانداران از دیروز در تماس‌های تلفنی پیگیر وضعیت زلزله‌ زدگان هستند.

وی با اشاره به اینکه عمده نیازمندی‌های مردم در مناطق زلزله ‌زده وسایل گرمایشی و مواد غذایی است، ادامه داد: مردم کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به جمعیت هلال احمر تحویل دهند و از مراجعه مستقیم به مناطق زلزله‌زده خودداری کنند.

استاندار آذربایجان شرقی سپس در خصوص میزان خسارت های در شهرستان سراب نیز گفت: در شهرستان سراب ۲۵ روستا در اثر زلزله دچار آسیب جدی شده و خوشبختانه تلفات جانی در این شهرستان نداشتیم.

وی با بیان اینکه مقاوم نبودن خانه‌ها دلیل اصلی خسارت های ناشی از زلزله است، ابراز داشت: باید توجه ویژه ای به مقاوم سازی خانه های روستایی و بافت فرسوده داشته باشیم.

پورمحمدی با بیان اینکه پیگیر امور همه روستاهای زلزله‌زده هستیم، گفت: کار بازسازی به سرعت آغاز شود.  ۱۳۰ روستا در میانه و سراب دچار خسارت شده‌ است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین میزان خسارت‌های واردشده به خانه‌های روستایی را بررسی کرد و از نزدیک با روستاییان به گفت‌ و گو پرداخت و ضمن ابراز همدردی با آنها، در جریان چگونگی کمک‌رسانی از سوی دستگاه‌های مسئول قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.