کد خبر: ۱۰۳۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
مظفر خبر داد
معاون عمران شهری شهردار اصفهان از پیشرفت فیزیکی ۵۴ درصدی پروژه احداث تقاطع غیر همسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی و پیشرفت زمانی ۵۷.۷ درصدی این پروژه خبر داد و گفت: پل آفتاب بهمن ماه سال‌جاری تکمیل و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج مظفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی در محدوده مناطق ۱۰ و ۱۴ و در محل تقاطع حلقه حفاظتی شهر اصفهان با اتوبان فرودگاه واقع شده است.

وی مساحت کل پروژه تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید اردستانی را ۲۱۰ هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: ۱۴۵ هزار مترمربع از مساحت پروژه مربوط به اجرای تقاطع غیرهمسطح و کندروهای اتوبان و ۶۵ هزار متر مربع مساحت مسیر اتصال تقاطع به بلوار فرزانگان است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: مساحت پل‌سازی در پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی ۴۹۰۰ متر مربع (طول ۷۰ متر، عرض ۷۰ متر و ارتفاع شش متر مربع) است.

وی با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی دارای یک پل سه دهانه است، ادامه داد: دهانه وسط به عرض ۳۲ متر و دو دهانه کناری به عرض ۱۹ متر است و مساحت آزادسازی منطقه ۱۴ برای این پروژه در بزرگراه شهید اردستانی ۱۴۲ هزار مترمربع و در منطقه ۱۰، ۱۲۷ هزار مترمربع است.

مظفر هدف از اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی را حذف ترافیک بین شهری از داخل شهر و کاهش بار ترافیکی مرکز شهر، تفکیک ترافیک وسایل نقلیه سنگین از ترافیک وسایل نقلیه سبک به داخل شهر، تامین ترافیک ایمن، راحت و سریع در محدوده کلانشهر اصفهان دانست و افزود: هزینه اجرایی این پروژه حدود ۵۹۱ میلیارد ریال است که برای آزادسازی در منطقه ۱۴ حدود ۳۱۰ میلیارد ریال و در منطقه ۱۰ حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف می‌شود.

وی تصریح کرد: از روز بیستم آذرماه سال گذشته که کلنگ احداث این پروژه به زمین زده شد تاکنون عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان اظهارکرد: با اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح آفتاب ترافیک بین شهری از داخل شهر حذف، بار ترافیکی مرکز شهر کاهش یافته و تفکیک ترافیک وسایل نقلیه سنگین از ترافیک وسایل نقلیه سبک به داخل شهر انجام می‌شود.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.