کد خبر: ۱۰۳۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
شهردار منطقه پنج شیراز گفت: به منظور کاهش حوادث ترافیکی طرح همزمان اصلاح هندسی معابر و آموزش ترافیکی در مدارس محدوده شهرداری منطقه پنج به صورت همزمان در حال اجراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرود بذرافشان با اشاره به اصل ۳E (آموزش و فرهنگ‌سازی، مهندسی و اعمال قانون) اظهار کرد: همزمان با آموزش ترافیکی در مدارس سطح منطقه، اجرای اصلاح هندسی معابر و تقاطع‌ها به منظور رفع نقاط حادثه‌خیز و ارتقاء فرهنگ ترافیک در بین کودکان و نوجوانان در دستور کار واحد ترافیک منطقه قرار گرفته است.

بذرافشان با تاکید بر اجرای مصوبات کمیسیون طرح‌های هندسی شورای ترافیک و آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس سطح منطقه، افزود: افزایش ایمنی تردد شهروندان و کاهش خسارت ناشی از تصادفات با آموزش و فرهنگ‌سازی در مدارس و اجرای طرح های هندسی ترافیکی در معابر امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به پایان اجرای عملیات هندسی ترافیکی در تقاطع خیابان‌های توحید شیرازی و دولت شرقی خاطرنشان کرد: این عملیات به منظور جلوگیری از حرکت خلاف جهت و هدایت ایمن حرکت خودروها صورت گرفته است.

مدیر منطقه پنج شهرداری شیراز از ادامه طرح اصلاح هندسی نقاط‌ حادثه‌خیز در سال جاری خبر داد و گفت: با اجرای عملیات تثبیت نیوجرسی‌ها در تقاطع رضوان، سطح درگیری در زیر تقاطع غیرهمسطح  رضوان کاهش و حرکت‌های چپ‌گرد بلوار نواب صفوی به بلوار رحمت و مسیر مستقیم کندرو از سمت شرق به غرب به دورگرد انتهایی بلوار رضوان قبل از میدان فروردین انتقال می‌یابد.

بذرافشان اضافه کرد: همچنین افزایش ارتفاع حاشیه رفوژ وسط بلوار رحمت جهت جلوگیری از واژگونی خودروها و نیز اجرای اصلاح هندسی در تقاطع سلطان‌آباد و محراب به منظور جلوگیری از برخورد با بدنه جان‌پناه روی پل و موارد دیگر در دستور کار واحد ترافیک منطقه قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی فرهنگ ترافیک در مدارس که درجهت افزایش اطلاعات و مهارت‌های ترافیکی بین کودکان و نوجوانان در مدارس در حال اجرا است، گفت: در این دوره از کلاس‌های  آموزش فرهنگ ترافیک، نحوه صحیح رفت و آمد در معابر، چگونگی عبور از خط‌کشی عابر پیاده، توجه به چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، بستن کمربند ایمنی، استفاده نکردن از تلفن همراه و صرف غذا در حین رانندگی، رانندگی نکردن به هنگام خستگی، سبقت غیرمجاز، نحوه صحیح دوچرخه‌سواری و همچنین رعایت قوانین به هنگام سوار شدن در سرویس مدارس به دانش‌آموزان مدارس ارائه می‌شود تا کودکان و نوجوانان اطلاعات جامع و کافی و مهارت‌های لازم ترافیکی را در زمان مواجهه با حوادث رانندگی فراگرفته و بتوانند در زمان خطر از خود محافظت کنند.

مدیر منطقه پنج شهرداری شیراز  خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با آموزش نکات ترافیکی به زبان ساده و تخصصی به دانش‌آموزان در سنین پایین ضمن نهادینه کردن نظم و انضباط اجتماعی، ارتقاء توانایی آنان را در جهت کاهش آمار تصادفات و رفتارهای پرخطر در کشور شاهد باشیم.

براساس این گزارش، درهفته گذشته آموزش فرهنگ ترافیک درمدرسه شهید جمشید غنی با ۴۲۰ دانش آموز انجام و این آموزش ها هفته آینده در مدارس الکوت و شهید بهاری اجرا می شود.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.