کد خبر: ۱۰۳۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
عضو شورای شهر تهران:
عضو شورای شهر تهران، ضمن ابراز حمایت از طرح شهردار مدرسه گفت: طرح‌های این چنینی می‌تواند در توانمندسازی دانش‌آموزان موثر باشد و تربیت شهروند مسئول را هم رقم بزند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهربانو امانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه آموزش‌های اجتماعی در کشور ما از سنین پایین ارائه نمی شود، گفت: در مقطع پیش دبستانی، دبستان، مقاطع تحصیلی بالاتر و صدا و سیما به عنوان مهم ترین دستگاه حاکمیتی، کمبود آموزش شهروندی احساس می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت خود از طرح‌های آموزشی عنوان کرد: از تمامی طرح‌هایی همچون طرح شهردار مدرسه که باعث ورود قشر نوجوان و جوان به محیط اجتماعی شود، حمایت می‌کنم.

عضو شورای شهر تهران افزود: طرح شهردار مدرسه که در سال‌های اخیر اجرا می‌شود و طرح پلیس مدرسه که در دوران تحصیل ما به اجرا درمی‌آمد، تربیت شهروند مسئول را رقم می‌زند و نوجوانان را با مسئولیت‌های اجتماعی آشنا می‌کند.

امانی تصریح کرد: طرح‌های این چنینی می‌تواند حساسیت نوجوانان را نسبت به وظایف شهرداری تقویت کند، لذا این امر می‌تواند در توانمندسازی دانش‌آموزان موثر باشد و ورود به عرصه دموکراسی و تمرین دموکراسی و فعالیت جمعی را ترویج کند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید برای اجرای مطلوب این امر برنامه مناسبی داشته باشد، گفت: شهرداری اگر برای دانش‌آموزان گوش شنوا داشته باشد، می‌تواند به درستی رابطه مدیریت شهری با مدارس و شهردار مدرسه را آموزش دهد، به طور مثال می‌توان آموزش تفکیک زباله را از مدارس آغاز کرد که این امر سرمایه عظیمی برای کشورمان است. 

عضو شورای شهر تهران با تاکید براینکه شهرداری باید برای نوجوانان و جوانان در اداره امور شهر ایجاد انگیزه کند، ادامه داد: تمامی اقشار جامعه علی الخصوص دانش‌آموزان باید به سیستم مدیریت شهری دسترسی داشته باشند و ورود به این مجموعه را با نشستن بر صندلی شهردار مناطق و حتی شهردار پایتخت و دیگر مدیران شهری تجربه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.