کد خبر: ۱۰۳۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
سخنگوی سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری تهران بر لزوم توجه به ایمنی و حفظ آمادگی برابر حوادث و بلایای طبیعی تاکید کرد و گفت: ایمنی در ذهن مسئولان و متولیان امر نهادینه نشده است و امیدواریم این مسئله را جدی بگیریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،جلال ملکی در پیام ویدیویی با اشاره به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی گفت: در زلزله آذربایجان تعدادی جان خود را از دست دادند و تعدادی خانه تخریب و عده زیادی آواره شدند. وقوع بلایای طبیعی عادی است اما چرا ما در برابر آن آمادگی خود را حفظ نمی‌کنیم؟

وی افزود: سال گذشته هم در این بخش زلزله رخ داد ولی باور آدم نمی شود به فاصله یک سال بار دیگر زلزله رخ دهد و بار دیگر متحمل این حجم خسارت و آسیب بشویم؛ در حقیقت نباید از یک سوراخ چند بار گزیده شویم. مگر نه اینکه باید خانه ها مقاوم سازی شود و بر اساس اصول شهرسازی ساخته شود؟

ملکی با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط شهرسازی در ساخت و سازها گفت: اگر قرار باشد هر بار زلزله رخ دهد و عده‌ای جان خود را از دست بدهند و خانه‌های زیادی تخریب شود یعنی ما کار زیادی انجام نداده‌ایم و بخش عمده علت این امر برمی‌گردد به اینکه ایمنی در ذهن مسئولان و متولیان امر نهادینه نشده است؛ امیدواریم این مسئله را جدی بگیریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.