کد خبر: ۱۰۳۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
نتایج یک تحقیق در استرالیا نشان داده که ورزش دویدن به هر اندازه که باشد، می‌تواند مرگ زودهنگام را کاهش دهد و خطر را از بیخ گوش‌مان دور کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،متخصصان در این مطالعه اظهار داشته‌اند که دویدن به هر میزان در هفته و با هر سرعتی، خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد و از فعالیت نداشتن سودمندتر است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) حدود ۳.۲ میلیون مورد از مرگ و میرها در سال به دلیل  فعالیت بدنیِ ناکافی است.

متخصصان استرالیایی در عین حال اظهار کرده‌اند که دویدن‌های سنگین در ساعت‌های طولانی لزوما به معنای سلامتی بیشتر نیست و حتی ممکن است تاثیر عکس داشته باشد.

محققان در بررسی‌های خود به ارزیابی اطلاعات بیش از ۲۳۰ هزار نفر پرداخته و میزان دویدن این افراد را در بازه زمانی ۵ تا ۳۵ سال مورد مطالعه قرار دادند. در این بازه زمانی درمجموع ۲۵ هزار و ۹۵۱ نفر از شرکت‌کنندگان فوت کردند.

روزنامه گاردین هم در گزارشی اعلام کرده محققان به این نتیجه رسیده‌اند که دویدن به هر میزان مرگ و میر در بین افراد را حدود ۲۷ درصد کاهش می‌دهد.
برچسب ها: بدوید ، مرگ ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.