کد خبر: ۱۰۳۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : با وجود مهار قیمت دلار و افزایش ارزش پول ملی هنوز چسبندگی قیمت ها ادامه دارد و ضرورت دارد دولت با مدیریت عرضه وتقاضا به گرانی کالاها و خدمات خاتمه دهد.
احمد انارکی محمدی  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،، با اشاره به تغییرات قیمت دلار گفت :با وجودی که تحریم های آمریکا علیه ایران یکی پس از دیگری اعمال می شود اما  ارزش پولی کشورمان طی یک سال گذشته تقویت شده و روند نزولی آن کاملاً کنترل شده است .

وی   خاطر نشان کرد: به گفته رئیس کل بانک مرکزی قدرت پول ملی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است.

 نماینده رفسنجان در مجلس گفت : مدیریت عرضه و تقاضای ارز توسط بازار ساز طی یکسال گذشته تقاضای سفته‌بازی برای خرید دلار را کاهش داد و پیش بینی می شود با حفظ سطح مقاومتی در کانال ۱۱ هزار تومانی روند نزولی قیمت دلار ادامه پیدا کند.

 وی  تاکید کرد:نکته قابل توجه در مهار قیمت دلار آن است که با وجود شوک های سال گذشته که هنوز تبعات آن بر کل اقتصاد کشور جاری است اما مقاومت پول ملی به سطح قابل قبولی رسیده و اکنون افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریال در مقابل دلار نشان دهنده آن است که اثرگذاری تحریم ها کاهش یافته است .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: پس از کنترل قیمت دلارآنچه  باید در سطح کلان اقتصاد کشور دنبال شود  از بین بردن چسبند گی قیمت‌هاست، به این معنا که با وجود کاهش قیمت دلار همچنان گرانی در برخی کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز صنایع وجود دارد .

وی خاطرنشان کرد :چسبندگی قیمت‌ها در ایران به عنوان یک پدیده بدخیم وجود داشته و اکنون وظیفه دولت است با نظارت و مدیریت عرضه و تقاضا روند نزولی قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را فراهم کند.

انارکی محمدی تاکید کرد: به نظر می رسد همچنان منافع عده ای در گرانی کالاها و خدمات است لذا این وظیفه حاکمیتی دولت است که با کنترل نظام عرضه و تقاضا به کنترل بازار بپردازد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.