کد خبر: ۱۰۳۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
عضو کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت :شهرداریها ، سازمان شهرداریها و دهیاریها و همچنین سازمان بازنشستگی و تامین اجتماعی به عنوان نهادهای عمومی مشمول تحریم نیستند و طبق اساسنامه می توانند برای حل مشکلات اقتصادی شهروندان فعالیت کنند.
محمد محمودی شاه نشین عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی همچنین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» پیرامون ظرفیت‌های شهرداری در موقع تحریم گفت: نهادهای عمومی و مردم نهاد نظیر سازمان شهرداری‌ها و همچنین سازمان بازنشستگی و تامین اجتماعی جزء تحریم دولتها محسوب نشده و به عنوان نهادهای  غیردولتی می توانند برای شهروندان فعالیت کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس اساسنامه سازمان همیاری شهرداری ها و همچنین شرکت بازرگانی به عنوان نهادی  که برای نیاز شهروندان نظیر مسکن تلاش می‌کنند که می توانند فعالیت‌های عمرانی را داشته باشندمحسوب می شود، اما این نهادها چون طی سالهای گذشته وارد این گونه اقدامات عمرانی نشده‌اند و بخش خصوصی تامین کننده نیاز عمرانی شهروندان بوده است هنوز نتوانستند از این ظرفیت خود استفاده کنند .

محمودی شاه نشین خاطر نشان کرد : سازمان شهرداریها و دهیاریها و همچنین شهرداری‌های کلانشهرهای بزرگ به عنوان یکی از نهادهای عمومی غیر دولتی محسوب می شوند که می توانند ساز و کار حل مشکلات شهروندان در حوزه های مختلف نظیر اشتغال را مرتفع کنند.

وی با اشاره به ضرورت دیپلماسی شهری خاطرنشان کرد: شهرداری ها اکنون دارای ظرفیت مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی شهروندان هستند که باید با برنامه ارائه شده دولت و نیاز سنجی از شرایط کنونی حداکثر استفاده را برای حل مشکلات موجود به عمل آورند.

 نماینده مردم شهریار قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان شهرداریها و دهیاریها و شهرداریهای کلان  شهرها ، سازمان بازنشستگی و همچنین سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهادهای عمومی مشمول تحریم نیستند و اکنون می توانند با دیپلماسی فعال به کمک حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی شهروندان بیایند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

جدایی ری از تهران کاهش سطح کیفی خدمات و رفاه اجتماعی و همچنین تامین سرانه ها را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
آخرین اخبار