کد خبر: ۱۰۳۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری مطرح کرد:
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری گفت : مکانیزم جدید آمریکا برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران بیش از آنکه راهی برای صدور کالا به ایران باشد ،تله تحریمی برای ایران محسوب می شود
اصغر زارعی عضو هیئت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری در گفتگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به مکانیسم جدید وزارت خزانه داری آمریکا پیرامون ایران گفت: به نظر می‌رسد ساز و کار وزارت خزانه داری آمریکا برای تسهیل صادرات دارو و همچنین مواد غذایی به ایران در راستای تله تحریمی آمریکا برای ایران باشد .

وی خاطرنشان کرد :وزارت خزانه داری آمریکا  شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مکانیزم جدیدی برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران ایجاد کرده است که با وجود تکرار منزوی کردن ایران راهی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور قلمداد شده است .

این استاد دانشگاه تاکید کرد: به نظر می‌رسد مکانیزم جدید آمریکا برای ایران بیش از آنکه در راستای تسهیل صدور دارو و مواد غذایی به کشورمان باشد راهی برای جمع آوری اطلاعات برای کاخ سفید قلمداد می شود.

 زارعی همچنین خاطرنشان کرد: همانگونه که رایانه اوتل از مقامات سابق دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در توئیتر خود آورده است این مکانیزم نه تنها کمکی به ایران نخواهد کرد بلکه شرایط را برای کشورمان سخت‌تر می‌کند چرا که آمریکا به دنبال راهی است که اروپایی‌ها را وادار کند با تصمیم‌های کاخ سفید هماهنگ شود.

 به گفته زارعی تاثیر منفی مکانیزم اخیر آمریکا وقتی پررنگ‌تر می‌شود که بدانیم در زمانی که بانک مرکزی ایران به بهانه تامین مالی تروریسم توسط خزانه داری آمریکا تحریم می شود موضوعات نظیر صادرات کالاهای بشردوستانه حتی غذا و دارو نیز پیچیده تر خواهد شد.

 عضو هیات علمی انجمن علمی اقتصاد شهری  همچنین گفت: به نظر می‌رسد مکانیزم شفاف‌سازی مبادلات بشردوستانه که توسط آمریکا اعلام شده است تاکید همزمان بر ریسک پولشویی و تله تحریمی در مقابل ایران قلمداد می شود
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

جدایی ری از تهران کاهش سطح کیفی خدمات و رفاه اجتماعی و همچنین تامین سرانه ها را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
آخرین اخبار