کد خبر: ۱۰۳۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری مطرح کرد:
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری گفت : مکانیزم جدید آمریکا برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران بیش از آنکه راهی برای صدور کالا به ایران باشد ،تله تحریمی برای ایران محسوب می شود
اصغر زارعی عضو هیئت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری در گفتگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به مکانیسم جدید وزارت خزانه داری آمریکا پیرامون ایران گفت: به نظر می‌رسد ساز و کار وزارت خزانه داری آمریکا برای تسهیل صادرات دارو و همچنین مواد غذایی به ایران در راستای تله تحریمی آمریکا برای ایران باشد .

وی خاطرنشان کرد :وزارت خزانه داری آمریکا  شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مکانیزم جدیدی برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران ایجاد کرده است که با وجود تکرار منزوی کردن ایران راهی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور قلمداد شده است .

این استاد دانشگاه تاکید کرد: به نظر می‌رسد مکانیزم جدید آمریکا برای ایران بیش از آنکه در راستای تسهیل صدور دارو و مواد غذایی به کشورمان باشد راهی برای جمع آوری اطلاعات برای کاخ سفید قلمداد می شود.

 زارعی همچنین خاطرنشان کرد: همانگونه که رایانه اوتل از مقامات سابق دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در توئیتر خود آورده است این مکانیزم نه تنها کمکی به ایران نخواهد کرد بلکه شرایط را برای کشورمان سخت‌تر می‌کند چرا که آمریکا به دنبال راهی است که اروپایی‌ها را وادار کند با تصمیم‌های کاخ سفید هماهنگ شود.

 به گفته زارعی تاثیر منفی مکانیزم اخیر آمریکا وقتی پررنگ‌تر می‌شود که بدانیم در زمانی که بانک مرکزی ایران به بهانه تامین مالی تروریسم توسط خزانه داری آمریکا تحریم می شود موضوعات نظیر صادرات کالاهای بشردوستانه حتی غذا و دارو نیز پیچیده تر خواهد شد.

 عضو هیات علمی انجمن علمی اقتصاد شهری  همچنین گفت: به نظر می‌رسد مکانیزم شفاف‌سازی مبادلات بشردوستانه که توسط آمریکا اعلام شده است تاکید همزمان بر ریسک پولشویی و تله تحریمی در مقابل ایران قلمداد می شود
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.