کد خبر: ۱۰۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
عضو کمیسیون عمران در گفتگو با شهرفردا مطرح کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت:  ایران در شرایطی است که باید از همه ظرفیت‌های اقتصادی منطقه حداکثر بهره برداری را به عمل آورد 
وی خاطر نشان کرد :همسایگی با کشورهایی نظیر سوریه که برای بازسازی این کشور نیازمند همکاری همه جانبه با کشورهای منطقه است و با توجه به اقدامات ایران در این کشور یک فرصت اقتصادی مغتنم است که باید از آن استفاده شود.
 این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد:به کارگیری بخش خصوصی و استفاده از تشکل های توانمند در حوزه‌های مختلف به ویژه راه و ساختمان یکی از اولویت های اتاق با بازرگانی است.
 نماینده ازنا و درود در مجلس همچنین خاطرنشان کرد :اتاق‌های بازرگانی به مثابه پارلمان بخش خصوصی هستند که اکنون برای استفاده از فرصت بازسازی در سوریه باید زمینه را برای حضور فعال تشکل های توانمند فراهم آورند .
این نماینده همچنین تصریح کرد: اکنون رقبای جدی نظیر ترکیه و روسیه نیز در این کشور حضور دارند که باید ایران با نشان دادن و توانمندی های خود از فرصت پیش آمده حداکثر بهره برداری را به عمل آورد .
این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد: بیش از ۴ هزار تشکل فنی و مهندسی در کشور وجود دارد که وزارت راه و شهرسازی و اتاق بازرگانی می‌توانند به موقع از ظرفیت و توان و توانمند سازی این تشکل ها حداکثر بهره برداری را به عمل آورد.
برچسب ها: سوریه ، بازسازی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.