کد خبر: ۱۰۳۰۷۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
کارشناس سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌ها را تا روز دوشنبه برای پایتخت پیش‌بینی کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کارشناس سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌ها را تا روز دوشنبه برای پایتخت پیش‌بینی کرد. به گفته گودرزی، در چهار روز آینده در ارتفاعات دامنه‌های البرز و دامنه های زاگرس بارش‌ها می‌تواند به شکل برف باشد.

«فریبا گودرزی»  عنوان کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز برای سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی و برای استان‌های واقع در شمال غرب، شمال شرق و شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی در ادامه برای نیمه غربی، بخش‌هایی از مرکز و بخش‌های شمالی خلیج فارس و شمال شرق و شرق، از فردا شنبه تا روز دوشنبه، وقوع بارش‌های پراکنده را پیش‌بینی کرد.

گودرزی ادامه داد: شدت بارش‌ها از امروز تا روز دوشنبه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور خواهد بود و آبگرفتگی معابر شهری، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلود بودن جاده‌های کوهستانی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی همچنین خاطرنشان کرد: فردا سه تا پنج درجه کاهش دما را در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور خواهیم داشت.

این سامانه بارشی سه شنبه تضعیف شده بارش ها به طور پراکنده در برخی نقاط شمال شرق، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های البرز مرکزی ادامه خواهد داشت.

به گفته گودرزی، در چهار روز آینده در ارتفاعات دامنه‌های البرز و دامنه های زاگرس بارش‌ها می‌تواند به شکل برف باشد.

پیش‌بینی‌ وضعیت آب و هوایی پایتخت

گودرزی در مورد وضعیت آب و هوایی پایتخت نیز گفت: تهران امروز در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد را شاهد خواهد بود و بارش‌ها در پایتخت تا روز دوشنبه ادامه دارد. هوای تهران به سرد شدن ادامه می‌دهد؛ امروز بیشینه دما در این استان ۱۹ درجه می شود و فردا با سه درجه کاهش به ۱۶ درجه خواهد رسید.

سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌ها

به گفته گودرزی، شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۸ درجه گرمترین مرکز استان در کشور هستند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.