کد خبر: ۱۰۳۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» در این دانشنامه تلاش شده با استفاده از ابزارهای اقتصادی و مالی شهری ،مسائل و مشکلات پیرامون  حوزه های اقتصادی و مالی مناطق شهرداری مورد ارزیابی قرار گیرد.

 بر اساس این گزارش خلاء وجود چنین دانشنامه تخصصی در حوزه اقتصاد و مالی شهری برای استفاده و بهره برداری مدیران و کارشناسان شهری و بانکی کشور محسوس بود و ضرورت داشت با توجه به جایگاه ویژه اقتصاد شهری و در راستای پیشرفت علوم اقتصادی کشور به ویژه اقتصاد شهری چون این دانشنامه‌ای تدوین شود.

در این کتاب که به قلم دکتر حسین محمدپور پورزرندی ( کارشناس ارشد بانکی و رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ) و دکتر محسن طباطبایی مزدآبادی (مدرس دانشگاه )تدوین شده است ، از ۳۰۰۰ واژه و مفهوم تخصصی استفاده شده و برای نخستین بار از جدیدترین سیستم منبع دانشنامه نویسی در جهان بر درج منابع جداگانه برای هر  مدخل واژگانی بهره گرفته شده است .

همچنین از دیگر مزیت های دانشنامه اقتصاد مالی شهری حفظ خط سیر اصلی، موضوع محوری کتاب که همان اقتصاد و مالی شهری باشد ،به تمامی شاخه ها و زیر شاخه های علمی مرتبط با این حوزه تخصصی اعم از اقتصاد خرد، اقتصاد عمومی ،اقتصاد کلان، جامعه شناسی شهری جمعیت شناسی، شهرسازی ،برنامه ریزی شهری، مدیریت و توسعه شهری و همچنین بوم شناسی شهری پرداخته شده است.

گفتنی است این کتاب در سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نمایه شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

جدایی ری از تهران کاهش سطح کیفی خدمات و رفاه اجتماعی و همچنین تامین سرانه ها را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
آخرین اخبار