کد خبر: ۱۰۳۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» در این دانشنامه تلاش شده با استفاده از ابزارهای اقتصادی و مالی شهری ،مسائل و مشکلات پیرامون  حوزه های اقتصادی و مالی مناطق شهرداری مورد ارزیابی قرار گیرد.

 بر اساس این گزارش خلاء وجود چنین دانشنامه تخصصی در حوزه اقتصاد و مالی شهری برای استفاده و بهره برداری مدیران و کارشناسان شهری و بانکی کشور محسوس بود و ضرورت داشت با توجه به جایگاه ویژه اقتصاد شهری و در راستای پیشرفت علوم اقتصادی کشور به ویژه اقتصاد شهری چون این دانشنامه‌ای تدوین شود.

در این کتاب که به قلم دکتر حسین محمدپور پورزرندی ( کارشناس ارشد بانکی و رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ) و دکتر محسن طباطبایی مزدآبادی (مدرس دانشگاه )تدوین شده است ، از ۳۰۰۰ واژه و مفهوم تخصصی استفاده شده و برای نخستین بار از جدیدترین سیستم منبع دانشنامه نویسی در جهان بر درج منابع جداگانه برای هر  مدخل واژگانی بهره گرفته شده است .

همچنین از دیگر مزیت های دانشنامه اقتصاد مالی شهری حفظ خط سیر اصلی، موضوع محوری کتاب که همان اقتصاد و مالی شهری باشد ،به تمامی شاخه ها و زیر شاخه های علمی مرتبط با این حوزه تخصصی اعم از اقتصاد خرد، اقتصاد عمومی ،اقتصاد کلان، جامعه شناسی شهری جمعیت شناسی، شهرسازی ،برنامه ریزی شهری، مدیریت و توسعه شهری و همچنین بوم شناسی شهری پرداخته شده است.

گفتنی است این کتاب در سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نمایه شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.