کد خبر: ۱۰۳۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با شهرفردا
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود
محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»با اشاره به ضرورت اصلاحات اقتصادی در ایران گفت :کشورهای زیادی اصلاحات اقتصادی خود را آغاز و پس از آن رویکرد مالی اقتصاد خود را تغییر دادند و توانستند از فشارهای موجود عبور کنند و اکنون بودجه ۹۹ به عنوان یکی از سرفصل‌های اصلاحات می‌تواند قلمداد شود .

وی با اشاره به مهمترین اصلاحاتی که باید در اقتصاد کشور صورت گیرد خاطرنشان کرد:بوروکراسی زدایی و اصلاح بودجه ریزی همچنین مقررات‌زدایی و آزادسازی تجاری و توجه به بخش خصوصی از مهمترین اتفاقاتی است که باید در اقتصاد ایران اجرایی شود .

وی با اشاره به اصلاحات اقتصادی ترکیه گفت: اصلاحات صورت گرفته از سوی معماران داخلی ترکیه طی سه سال صورت گرفت  و با بروکراسی زدایی آغاز شد .

به خاطر نشان کرد : معماران اصلاحات اقتصادی ترکیه معتقد بودند ریشه ابر تورم در اقتصاد این کشور سیاست مالی معیوب است و برای این کار اصلاح و کاهش مخارج های دولت را اجرا کردند.

 به گفته این نماینده مجلس  کاهش حقوق بگیران دولت و پالایش بودجه‌ریزی از مهمترین اقداماتی بود که در اصلاحات ترکیه صورت گرفت .

 سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین گفت :افزایش استقلال نهادهای پولی و همچنین مقررات‌زدایی و تقویت و توانمندی بخش خصوصی به گونه‌ای که بخش اجرایی و بازار به صورت واقعی در اختیار آن ها قرار گیرد از مهمترین اقداماتی بود که ترکیه در دستور کار قرار داد .

 خدابخشی تصریح کرد:پس از اصلاح بودجه که دولت قدم های آن را برداشته و قرار است برای سال آینده پس از ۷۰ سال بودجه دو سالانه در کشور تدوین شود و همچنین وابستگی بودجه به نفت به پایین‌ترین سطح خود برسد باید خصوصی‌سازی و به تناسب آن افزایش سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

جدایی ری از تهران کاهش سطح کیفی خدمات و رفاه اجتماعی و همچنین تامین سرانه ها را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
آخرین اخبار