کد خبر: ۱۰۲۹۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصادشهری در گفتگو با شهرفردا
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.جعفر قادری عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به گزارش جدید بانک جهانی مبتنی بر خروج ایران از رکود در سال آینده گفت :به نظر می رسد اگر ایران بتواند فروش ۵۰۰ میلیون بشکه در روز را قطعی کرده و سایر الزامات تحقق درآمد نظیر  درآمدهای  مالیاتی  را اجرایی کند، تحریم ها دیگر نتواند اقتصاد به اقتصاد ایران فشار وارد کند.

وی خاطر نشان کرد:  معافیت‌های مالیاتی و فرار مالیاتی طی سالهای گذشته باعث شده درآمد دولت از محل مالیات‌ها رقم قابل توجهی نباشد، این در حالی است که اکنون با اصلاح هدفمندی یارانه‌ها و حذف دهک‌های پردرآمد در کنار اجرایی کردن تقویت پایه های مالیاتی می توان انتظار داشت کسری بودجه ناشی از  تحریم ها کاهش یافته و روند رکود متوقف شود .

نماینده مجلس نهم تشریح کرد :توجه دولت به کشورهای بلوک شرق مثل چین و روسیه و همچنین کشورهای همسایه برای استفاده از ظرفیت آنها برای تجارت با سایر کشورها از دیگر اقداماتی است که باید بدنه اقتصادی دولت به سرعت وارد آن شود .

قادری تصریح کرد: از سوی دیگر تقویت  کسب و کار با تزریق سرمایه گذاری توسط دولت از دیگر اقداماتی است که می تواند  رکود در کشور را متوقف کرده و بهبود شرایط  اقتصادی را برای مردم ملموس کند.

عضو هیئت علمی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران همچنین در ادامه با اشاره به نقش ثبات ارز در کنترل قیمت‌ها در داخل کشور گفت قیمت ارز از ۴۲۰۰ تومان به حدود ۱۲ هزار تومان کنونی رسیده از طریق چند این جهش چند برابری تبعات سنگینی به اقتصاد ایران تحمیل کرده است اما ثباتی که در ماه های اخیر در بازار مالی ایجاد شده باعث ثبات شرایط اقتصادی شده است با این حال به نظر می رسد هنوز قیمت ارز نسبت به قیمت واقعی آن حباب کوچکی دارد که باید با مدیریت دولت اصلاح شود.

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز تاکید کرد: محدودسازی روند واردات و حذف واردات کالاهای غیر ضروری نیز از اقداماتی است که ضمن صرفه جویی ارزی به بهبود شرایط اقتصادی و رونق کسب وکار کمک خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.