کد خبر: ۱۰۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: ۹۰ درصد زائران البرزی از کشور عراق بازگشته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیر رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۶۷ موکب از استان البرز خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در کشورعراق را عهده دار بودند، افزود: موکب های البرزی به صورت میانگین روزانه پذیرای  ۳۵ هزار نفراز زائران اربعین حسینی بوده اند.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شهرداری کرج برای جابجایی زائران در مرز مهران و آن سوی مرز اعزام شده بود.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: تعداد زائران اربعین حسینی که از استان البرز به صورت رسمی در سامانه سماح ثبت کرده اند بالغ بر ۸۶ هزار نفر است اما بر اساس تخمین های موجود و با احتساب افرادی که در سامانه ثبت نام نکرده و خودشان به کشورعراق سفر کرده اند، تعداد زائر اربعین اعزامی از استان البرز بیش از این رقم بوده است.

ثبت نام ۸۶ هزار البرزی در سامانه سماح

رحمانی ادامه داد: با در نظر گرفتن تعداد ۸۶ هزار زائر اربعین مشرف شده از البرز به کشور عراق، این تعداد حدود ۳.۲ درصد جمعیت استان را شامل می شود و بر اساس این آمار در شاخص کشوری استان البرز از حیث تعداد اعزام زائران اربعین حسینی رتبه بیستم کشور را دارد.

وی با اشاره اینکه تا کنون بیش از ۹۰ درصد زائران اربعین که از استان البرز به کشور عراق سفر کرده بودند تاکنون به استان بازگشته اند، گفت: باقیمانده زائران البرزی نیز تا دو روز آینده به استان باز می گردند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز اضافه کرد: با توجه به اینکه مرز مهران به عنوان مرزمعین برای تردد زائران البرزی تعریف شده بود، پرترافیک ترین مرز ترددی برای عبور و مرور زائران اعزامی از استان البرز مرز مهران بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.