کد خبر: ۱۰۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: ۹۰ درصد زائران البرزی از کشور عراق بازگشته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیر رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۶۷ موکب از استان البرز خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در کشورعراق را عهده دار بودند، افزود: موکب های البرزی به صورت میانگین روزانه پذیرای  ۳۵ هزار نفراز زائران اربعین حسینی بوده اند.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شهرداری کرج برای جابجایی زائران در مرز مهران و آن سوی مرز اعزام شده بود.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: تعداد زائران اربعین حسینی که از استان البرز به صورت رسمی در سامانه سماح ثبت کرده اند بالغ بر ۸۶ هزار نفر است اما بر اساس تخمین های موجود و با احتساب افرادی که در سامانه ثبت نام نکرده و خودشان به کشورعراق سفر کرده اند، تعداد زائر اربعین اعزامی از استان البرز بیش از این رقم بوده است.

ثبت نام ۸۶ هزار البرزی در سامانه سماح

رحمانی ادامه داد: با در نظر گرفتن تعداد ۸۶ هزار زائر اربعین مشرف شده از البرز به کشور عراق، این تعداد حدود ۳.۲ درصد جمعیت استان را شامل می شود و بر اساس این آمار در شاخص کشوری استان البرز از حیث تعداد اعزام زائران اربعین حسینی رتبه بیستم کشور را دارد.

وی با اشاره اینکه تا کنون بیش از ۹۰ درصد زائران اربعین که از استان البرز به کشور عراق سفر کرده بودند تاکنون به استان بازگشته اند، گفت: باقیمانده زائران البرزی نیز تا دو روز آینده به استان باز می گردند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز اضافه کرد: با توجه به اینکه مرز مهران به عنوان مرزمعین برای تردد زائران البرزی تعریف شده بود، پرترافیک ترین مرز ترددی برای عبور و مرور زائران اعزامی از استان البرز مرز مهران بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.