کد خبر: ۱۰۲۹۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرکل اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده و حریم شهر که دارای مجوز مالکین نباشند، قبل از شروع به ساخت جلوگیری می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اداره اجرائیات کرمانشاه با اجرای قانون، تخلفات ساختمانی را کنترل می‌کند و با پیگیری‌های مستمر در این خصوص از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده و حریم شهر جلوگیری کرده و با توجه به لزوم اخذ مجوز مالکین قبل از هرگونه ساخت و ساز، مامورین این اداره کل در شهرداری‌های مناطق هشت‌گانه، نسبت به رفع آثار تخلف چندین مورد دیوارکشی، پی‌کنی، سنگ چینی و ستون‌گذاری غیرمجاز اقدام کردند.

شهبازی ادامه داد: هرگونه عملیات ساختمانی در کلانشهر کرمانشاه، باید بر اساس ضوابط شهرسازی و اصول فنی و مهندسی انجام شود و در این راستا مالکین باید به شهرداری منطقه مربوطه مراجعه و تمامی فعالیت‌ها اعم از تعمیرات جزئی، کلی و یا احداث بنا نسبت به اخذ پروانه و مجوزهای لازم اقدام کنند.

مدیرکل اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به طرح جمع‌آوری و توقیف چهارچرخ‌های افراد زباله‌گرد در سطح شهر کرمانشاه توسط اداره اجرائیات، تصریح کرد: مامورین این اداره توقیف چهار چرخ‌های افراد زباله‌گرد که از لحاظ بهداشتی، آرامش و امنیت روانی برای شهروندان ایجاد مشکل می‌کند را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اظهار کرد: این افراد با استفاده از هر وسیله‌ای جهت حمل زباله، علاوه بر مخدوش کردن چهره و سیما و منظر شهری، عامل انتقال و انتشار بیماری‌های گوناگون در بین جامعه است که جمع‌آوری آن‌ها باید به‌صورت مستمر انجام شود.  

شهبازی همچنین در این راستا خواستار همکاری همه جانبه و تشریک مساعی سایر ارگان‌های ذیربط شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.