کد خبر: ۱۰۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
شهردار منطقه یک خبر داد
نماهای برتر ساختمانی در شمال تهران در یک بازه زمانی انتخاب و طراحان و سازندگان آنها مورد تشویق قرار می گیرند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه کمیته نما که با حضور اساتید دانشگاه و اعضای این کمیته برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ضوابط خاص و عام نما باید بعنوان یک الزام مورد توجه و ملاک عمل سازندگان مسکن قرار گیرد.

وی گفت: به منظور ایجاد الگوی بصری برای طراحان نما و سازندگان ،آلبوم تصویری از نماهای مورد تایید تهیه و بر روی پرتال منطقه منتشر خواهد شد تا با این اقدام ضمن شفافیت ، فرایند کار برای مجریان طرح های نما کوتاه تر شود.
موسوی افزود: نماهای شهری باید متناسب با هویت محلی و منطقه ای طراحی و ساخته شود و سبک ایرانی – اسلامی متناسب با مفهوم خانه های ایرانی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
این مقام مسئول پایداری نما را در ارتباط مستقیم با ایمنی شهر دانست و گفت: وضعیت پایداری نما مهمترین ویژگی آن است و باید برای پایدار سازی نما مباحث ایمنی در آن رعایت شود و نقشه سازه نما ها با بررسی جزییات فنی به همراه ریز محاسبات بعنوان پیوست طرح های ارسالی کمیته نما ارسال شود.
شهردار منطقه یک با تاکید بر اینکه کمیته نما مسئولیت آموزش کارشناسان شهرسازی و حتی شهرداران نواحی در موضوع نما را عهده داراست تصریح کرد: با توجه به اینکه در سالهای گذشته نماهایی با الگوها ، طرحها و تزئینات غیر بومی و غیر ایرانی و مبتنی بر تقلید از آموزه ها و انگاره های معماری برون مرزی بدون هیچگونه خلاقیتی در شهر تهران رواج یافته است کارشناسان کمیته نما وظیفه رصد نماها طبق اصول اعلامی و انطباق نماهای اجرا شده با تایید شده را بر عهده دارد تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود