کد خبر: ۱۰۲۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
پیرامون اجرای طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران به زودی انجام می شود
جلسه بررسی و نظر سنجی درباره طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران با محوریت "هوشمند سازی سامانه های حوزه پسماندهای ساختمانی و عمرانی" در سازمان مدیریت پسماند برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در جلسه مذکور که با حضور مدیر عامل ، معاون پسماند های ساختمانی و عمرانی و کارشناسان مرتبط با موضوع همچنین کارشناسان مجری طرح جامع برگزار شد؛  صدر الدین علی پور، مدیر عامل سازمان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح جامع مديريت پسماند و انجام امور مرتبط به آن و در ادامه آنالیز فیزیکی زباله شهر تهران و تعیین درصد اجزای تشکیل دهنده ، آنالیز فیزیکی و شیمیایی  پسماندهای ساختمانی و عمرانی بزودی انجام می شود.

او با اشاره به اهمیت ادامه مطالعات و ارائه راهکارهای پیشنهادی در زمینه آنالیز فیزیکی و شیمیایی و همچنین هوشمند سازی سامانه های حوزه پسماندهای ساختمانی و عمرانی خاطر نشان کرد: به منظور تأمین  برنامه‌ هایی در راستای بهبود مدیریت پسماند شهر تهران و انجام هماهنگی های لازم در این زمینه،  این سازمان با انجام هماهنگی های لازم در خصو ص حضور مستمر نماینده شرکت خصوصی مجری انجام آنالیز پسماند های ساختمانی و عمرانی برنامه ریزی های لازم در جهت   اجرای این طرح را بعمل درآورد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند، در ادامه  با تاکید بر بازنگري ، تحول و به‌روزرسانی شیوه مدیریت پسماند شهر تهران و تلاش سازمان در این زمینه با تکیه بر اصول کارشناسی  گفت: بزودی آنالیز فیزیکی پسماندهای ساختمانی و عمرانی با مشاوره و هماهنگی کارشناسان و مدیران این حوزه برای ارائه در جلسات سرمایه گذاری  و با هدف امکان سنجی و ارزیابی احداث کارخانجات مصالح بازیافتی صورت می گیرد.

 

علیپور با تاکید بر اینکه سطح فرهنگی و اقتصادی هر منطقه با منطقه ای دیگر متفاوت بوده و بر همین اساس مدیریت پسماند جامد شهری هر شهر نیاز به برنامه ریزی و استراتژی خاص خود را دارد اظهار داشت:  آنالیز شیمیایی پسماندهای ساختمانی و عمرانی از نقاط مشخص شده توسط این سازمان، تحت نظر آزمایشگاه های معتمد محیط زیست انجام خواهد شد که نتایج آن جهت انجام مطالعات آتی به عنوان یک سند مرجع و مورد قبول قرار می گیرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در انتها گفت:  ارتقاء کیفیت محيط زيست ، با برنامه ريزي هدفمند،اجراي دقيق آن برنامه و رعایت قوانین و مقررات موجود میسر است، در همین راستا ، جهت انجام مطالعات آتی که به عنوان یک سند مرجع سازمان مدیریت پسماند مورد استفاده قرار گیرد، هماهنگی های لازم جهت  انجام آناليز پسماند های ساختمانی و عمرانی انجام شد تا بر این اساس تمهیدات لازم جهت مدیریت صحیح پسماند های ساختمانی و عمرانی و احداث کارخانه های بازیافت این دسته از پسماند ها انجام شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.