کد خبر: ۱۰۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
عضو شورای شهر تهران، نگاه اقتصادی به ساخت‌وساز را مهمترین عامل عدم رعایت استاندارد در ساختمان‌ها برشمرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا صدراعظم نوری در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» با بیان اینکه بحث ایمنی در تهران جدی است و باید به این مسئله بیش از پیش پرداخته شود، گفت: لازم است راهکارهایی اتخاذ شود تا سطح مخاطرات را کاهش داده و ضریب ریسک را پایین بیاوریم. با بررسی‌های انجام شده در تعدادی از پارسل‌ها و ۲ میلیون پلاک احصا شده تهران، حدود ۲۲ هزار واحد ناایمن شناسایی شده که در بین آنها واحدهای دولتی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی، درمانی و تجاری وجود دارد و طبیعی است که در این صورت خسارت‌ها بسیار زیاد خواهد بود.

وی افزود: وقتی نگاه اقتصادی به ساخت‌وساز وجود دارد و به دنبال ارزشی بیشتر از ارزش واقعی زمین هستیم خسارات بیشتری را از زلزله خواهیم دید. بارگذاری انبوه در نقاط کم برخوردار و عدم استانداردهای لازم خسارات جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: حتی در منطقه ۲۲ شهرداری تهران که بارگذاری‌ها بر اساس طرح تفصیلی و استاندارها انجام شده، به دلیل نگاه اقتصادی و سودآورانه و عدم نظارت، شاهد مشکلات و حادثه‌های بسیاری هستیم. امیدواریم با ساز و کارهایی که مجلس، شورای شهر، دولت و شهرداری تهران در نظر می‌گیرند بر این چالش‌ها فائق شویم.

وی ادامه داد: تهران با ۱۰ چالش اصلی و ۸۰ چالش فرعی مواجه است که در چالش محیط زیستی و طبیعی بحث زلزله بسیار جدی است. این شهر با ۷ گسل مطرح که سه گسل آن بسیار جدی و اساسی است نیاز به اتخاذ تمهیدات مناسب دارد. به دلیل اینکه بسیاری از بارگذاری‌ها بر روی گسل‌ها صورت گرفته، اتفاقات و مخاطرات گسترده و زیانباری را شاهد خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در شورای شهر تهران و در برنامه پنج ساله سوم، بحث تاب‌آوری شهر تهران را مطرح و بودجه‌ای را برای آن اختصاص دادیم تا بتوانیم بهبود شرایط و کاهش مشکلات را شاهد باشیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.