کد خبر: ۱۰۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
معاون استاندار فارس مطرح کرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت:فارس و کرمانشاه با توجه به عدم آمادگی در برابر زلزله در وضعیت مشابهی دارند و همان تهدیداتی که در کرمانشاه وجود دارد، در حال تهدید فارس است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود رضا رضایی کوچی در شورای فنی استان بیان کرد: فارس وضعیت مشابهی با کرمانشاه دارد. 

وی اضافه کرد: نسبت به ساخت و ساز هایی که در فارس در حال انجام است موارد ایمنی مختلفی در نظر گرفته شده است و کمتر از ٣٠٠ هزار متر مربع ساخت و ساز در استان روی گسل قرار گرفته است. 

رضایی با اشاره به اینکه ارزیابی ساختمان ها به صورت دوره ای انجام می شود تاکید کرد: ساختمان هایی که به صورت جدید ساخته می شود تمامی موارد ایمنی در آن لحاظ شده البته بیمارستان هایی که در شیراز نیازمند مرمت و افزایش ایمنی هستند نیز اقدامات لازم برای افزایش ایمنی آن در حال اقدام است. 

معاون استاندار فارس اظهار کرد: روابط بین پیمانکاران و دستگاه های اجرایی مطلوب نیست و به علت افزایش بدهی ها به پیمانکاران دستگاه های اجرایی نتوانسته اند اقدامات مناسبی انجام دهند.

او افزود: برنامه ریزی در کشور و استان فارس اینگونه است که فعالیت پیمانکاران متوقف نشود و مشکلات  این افراد برطرف شود.

رضایی در خصوص بیشترین بدهی ها گفت: آب ، راه و ساختمان سه حوزه ای است که بیشترین بدهی به پیمانکاران را دارند و مدیران در این سه حوزه باید مدیرانی منصوب شوند که با ایجاد فضای تعامل محور نسبت به برطرف کردن مشکلات پیمانکاران اقدام شود. 

معاون استاندار فارس عنوان کرد: برای استفاده از ظرفیت های استان در آمادگی زلزله حدود یک ماه قبل قراردادی  با شهرداری شیراز امضا شد که این قرار داد شامل شناسایی گسل های فعال یا نیمه فعال در سطح شیراز بود. 

رضایی با تاکید بر این که الزامی به گرفتن مجری در پروژه های ساختمانی نیست، اضافه کرد: ٣٠الی۴٠ هزار مهندس در استان فارس وجود دارد  و انبوه سازان با حضور مهندسین ناظر موافقت خود را در جلسات اعلام کرده اند.

او افزود: طی شش ماه گذشته در کل استان فارس یک میلیون و ٣٠٠ هزار متر مربع  مجوز داده شده و ٨٠ درصد این مجوزهای ساختمانی توسط شهرداری شیراز بوده است که این میزان بالغ بر ٨ هزار واحد را شامل می شود. 

وی متذکر شد: شورای شهر و شهرداری در راستای برطرف کردن حضور افراد فاقد صلاحیت به عنوان مجری ناظر هنوز به اجماع نرسیده و این موضوع به دفتر امور عمرانی استانداری فارس رسیده است. 
برچسب ها: شهر فردا ، فارس ، زلزله
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.