کد خبر: ۱۰۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیر منطقه سه شهرداری شیراز گفت: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در حوزه انسان‌محوری، اجرای دو محور گردشگری و تاریخی حافظ و عرفان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود طهماسبی با بیان اینکه فاز یک طراحی‌محور حافظ به اتمام رسیده و فاز دوم آن در دست بررسی است، اظهار کرد: تا قبل از سال جدید، عملیات اجرایی فاز یک این پروژه در حد فاصل خیابان نفت تا چهارراه حافظیه اجرا می‌شود.

وی در رابطه با مدت زمان اجرای این طرح‌ها، گفت: با توجه به مشکلاتی مانند تملک مسیر پروژه‌ها، نمی‌توان زمان دقیقی برای تکمیل این پروژه‌ها اعلام کرد اما در صورت تامین منابع مالی و رفع همه مشکلات، شهرداری توان این را دارد که حتی ظرف مدت دو سال این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برساند.

مدیر منطقه سه شهرداری شیراز در خصوص ویژگی‌های این دو محور، خاطرنشان کرد: محور حافظ، یک محور گردشگری است که پس از اجرای کار کل محور سنگفرش می شود.

طهماسبی با بیان این که این محور ابتدا شاهد محدودیت تردد خودرو بود افزود: در نهایت این محور تبدیل به پیاده‌راه می‌شود و مسیرهای رفت و آمد جایگزین می‌شود.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی تراموا در این مسیر و اجرای برخی پروژه‌های فرهنگی و گردشگری از جمله کوی رندان، خانه نمایش، احیای چهارباغ شیراز، احیای آب رکنی و جاری شدن آن در مسیر، از جمله  طرح‌هایی است که در دو محور حافظ و عرفان اجرا می‌شود و به جرات می‌توان گفت که ظرفیت‌هایی در کنار این پروژه داریم که در شیراز و حتی کشور بی نظیر یا حداقل کم نظیر است.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.