کد خبر: ۱۰۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیر منطقه سه شهرداری شیراز گفت: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در حوزه انسان‌محوری، اجرای دو محور گردشگری و تاریخی حافظ و عرفان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود طهماسبی با بیان اینکه فاز یک طراحی‌محور حافظ به اتمام رسیده و فاز دوم آن در دست بررسی است، اظهار کرد: تا قبل از سال جدید، عملیات اجرایی فاز یک این پروژه در حد فاصل خیابان نفت تا چهارراه حافظیه اجرا می‌شود.

وی در رابطه با مدت زمان اجرای این طرح‌ها، گفت: با توجه به مشکلاتی مانند تملک مسیر پروژه‌ها، نمی‌توان زمان دقیقی برای تکمیل این پروژه‌ها اعلام کرد اما در صورت تامین منابع مالی و رفع همه مشکلات، شهرداری توان این را دارد که حتی ظرف مدت دو سال این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برساند.

مدیر منطقه سه شهرداری شیراز در خصوص ویژگی‌های این دو محور، خاطرنشان کرد: محور حافظ، یک محور گردشگری است که پس از اجرای کار کل محور سنگفرش می شود.

طهماسبی با بیان این که این محور ابتدا شاهد محدودیت تردد خودرو بود افزود: در نهایت این محور تبدیل به پیاده‌راه می‌شود و مسیرهای رفت و آمد جایگزین می‌شود.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی تراموا در این مسیر و اجرای برخی پروژه‌های فرهنگی و گردشگری از جمله کوی رندان، خانه نمایش، احیای چهارباغ شیراز، احیای آب رکنی و جاری شدن آن در مسیر، از جمله  طرح‌هایی است که در دو محور حافظ و عرفان اجرا می‌شود و به جرات می‌توان گفت که ظرفیت‌هایی در کنار این پروژه داریم که در شیراز و حتی کشور بی نظیر یا حداقل کم نظیر است.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.