کد خبر: ۱۰۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه این شرکت می‌تواند جایگاه خود را بر اساس شاخص‌های استاندارد در تعالی سازمانی بررسی و بسنجند، گفت: سامانه یکپارچه مدیریت اتوبوسرانی (BIS) مبنای بسیار خوبی برای ارائه اطلاعات و شاخص‌ها در این ارتباط است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قدرت افتخاری در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هفته گذشته میزبان تیم ارزیابان تعالی سازمانی بوده‌ایم، اظهار کرد: شهرداری اصفهان از سال گذشته در موضوع تعالی سازمانی ورود پیدا کرد و خود را مورد ارزیابی ارزیابان قرار داد که پیرو آن سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته نیز برای انجام این موضوع اعلام آمادگی کردند.

وی با تاکید بر اهمیت تعالی سازمانی در این شرکت، تصریح کرد: ارزیابی برای شرکت واحد اتوبوسرانی بسیار حائز اهمیت است، زیرا می‌تواند جایگاه خود را بر اساس شاخص‌های استاندارد بررسی و مورد سنجش قرار دهد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌های اطلاعاتی و سیستمی که در دو سال اخیر راه‌اندازی شده و امکان دسترسی به اطلاعات دقیق و صحیح در حوزه‌های مختلف اتوبوسرانی اعم از بهره‌برداری، برنامه‌ریزی، مالی و منابع انسانی به ویژه سامانه یکپارچه مدیریت اتوبوسرانی BIS مهیا شده، توانستیم اطلاعات و مبانی خوبی را برای ارزیابی ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه لازمه ارزیابی، داشتن اطلاعات و تعیین شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف است، گفت: شاید اگر قرار بود این ارزیابی در سال‌های گذشته انجام شود، به واسطه نبود زیرساخت‌ها و مبنای اطلاعاتی و داده‌های استاندارد، امکان نتیجه‌گیری مطلوب وجود نداشت، اما سامانه یکپارچه مدیریت اتوبوسرانی که البته نه به صورت کامل در حال بهره‌برداری است، مبنای خوبی برای ارائه اطلاعات و شاخص‌ها است.

افتخاری تاکید کرد: ارکان شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از پایین‌ترین تا بالاترین رده باید چشم‌انداز، بیانیه شرکت، اهداف و راهبردهای شرکت برای رسیدن به چشم‌اندازها را که رضایت مسافران، استفاده بهینه از منابع، حمایت، توسعه و صیانت از منابع انسانی و محیط زیست و سایر شاخص‌ها را مورد توجه قرار داده و در حوزه‌های مختلف اقدامات عملیاتی برای رسیدن به این اهداف تعریف شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه خاطرنشان کرد: بیانیه این شرکت که در سال ۹۵ تنظیم شده بود، بر اساس واقعیات و اتفاقاتی که در دو سال اخیر رقم خورده بود، اصلاح و بازنگری شد.

وی با اشاره به فعالیت تیم ارزیاب تعالی سازمانی در شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان، گفت: تیم ارزیاب که بسیار قوی عمل می‌کند، سیستم‌ها و زیرساخت‌های اطلاعاتی و فعالیت حوزه‌های مختلف شرکت را مورد ارزیابی قرار داده است.

افتخاری اظهار کرد: باید بتوانیم در یک حوزه خدماتی به صورت روزانه و مستمر با توجه به حجم زیاد نیروی انسانی، فرهنگ ارزیابی و سند راهبردی شرکت را تبیین کنیم و البته نیروهای شرکت اعم از کارمند، کارشناس، مدیر و راهبر چه در بخش خصوصی و چه در حوزه شرکت بایستی در جریان موضوعات مهم فوق قرار گرفته و در این مسیر گام بردارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.