کد خبر: ۱۰۲۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار   پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»  با اشاره به کاهش قیمت مسکن گفت: کاهش قیمت مسکن که در پایتخت کلید خورده بود به سایر شهرها هم رسیده است و روند نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: موج کاهش قیمت ها به شهرهای بزرگ رسیده و بازار مسکن اکنون شاهد نزولی شدن قیمت مسکن در منوهای عرضه است.

 وی ادامه داد: تا اواسط تابستان سال جاری بازار درگیر تورم بود به گونه ای که افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ها باعث کاهش ۸۹ درصدی معاملات شد اتفاقی که در طی سالهای اخیر سابقه نداشته است.

کیانپور همچنین تصریح کرد: بر اساس گزارش کارشناسان مسکن روند کاهش قیمت‌ها که انتظار می‌ رفت  از نیمه دوم سال آغاز شود از ابتدای شهریور ماه آغاز شده و سرعت کاهش قیمت نیز قابل توجه است.

 به گفته این نماینده مجلس هر چند روند نزولی قیمت‌ها هنوز با نرخ واقعی مسکن فاصله دارد، اما به نظر می رسد حباب مسکن در حال تخلیه شدن است.


 عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین  تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد که معاملات مسکن در پایتخت به کمتر از سه هزار فقره رسیده و ارزیابی ها حاکی است با وجود کاهش معاملات فروش هنوز بازار در مرحله روکود قرار نگرفته و می‌تواند با عرضه و تقاضا به رونق نسبی خود بازگردد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود