کد خبر: ۱۰۲۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۵ هزار تابلو و علائم جاده ای در ۶ ماهه نخست امسال در نیمه شمالی این استان نصب شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایوب کرد اظهار داشت: حدود ۵ هزار عدد انواع تابلو و علائم جاده ای با هدف ارتقای ایمنی تردد در محور های مواصلاتی و تسهیل جابجایی مسافران در ۶ ماه نخست امسال در نیمه شمالی این استان نصب شد.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علائم جاده‌ای با افزایش ضریب ایمنی، زبان گویای جاده‌ها محسوب می‌شوند، افزود: این علائم شامل تابلو های اخطاری، اطلاعاتی، مسیر نما و انتظامی در محورهای مواصلاتی بوده است.

وی پاکسازی و زیبا سازی حریم راه ها، لکه گیری جاده ها، نصب تابلوها، بازسازی و نوسازی تابلوهای ایمنی قدیمی و فرسوده را از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای ایمنی محورهای مواصلاتی بیان کرد و اظهار داشت: همچنین در این مدت عملیات خط کشی یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی نیمه شمالی استان در این مدت انجام شده است.

کرد تشکیل چهار اکیپ راهداری و راهسازی برای اجرای امانی پروژه های راهداری و خصوصا اجرای طرح «ابرار»، نصب نیوجرسی و گاردریل به طول ۶ کیلومتر، اجرای علایم اطلاعاتی جمعاً به میزان ۳۰۰ متر مربع، تکمیل و رفع نواقص روشنایی ۱۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی، نصب ۲۵ دستگاه چراغ چشمک زن، اجرای ۱۰۶ کیلومتر روکش آسفالت راه های فرعی و روستایی و ۱۴۴ کیلومتر فوگ سیل در محورهای مواصلاتی را، از دیگر اقدامات مهم بخش راهداری در این مدت ذکر کرد.

وی از رفع، اصلاح و ایمن سازی کامل۵ نقطه پر تصادف در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان در ۶ ماهه اول سال خبر داد و افزود: مواردی دیگری شامل تنقیه پل های محورهای مواصلاتی، مرمت پل های «حرمک» و «شیله»، ترمیم و بازسازی ۷ دستگاه آبنما در محور «سراوان - کوهک»، تعریض و ایمن سازی ورودی شهر بنجار، بهسازی و روکش آسفالت ۶ کیلومتر راه اصلی و اصلاح  شیب شیروانی جمعاً به طول ۲۰ کیلومتر نیز، در این مدت انجام شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت کار نیروهای راهداری گفت: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان و وجود شبکه گسترده راه های شریانی و اصلی در این منطقه از کشور، حفظ و نگهداری آن به عنوان سرمایه ملی و زیر ساخت حیاتی، جز با تلاش و همت دو چندان همکاران پر تلاش ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده ای استان میسر نیست.
برچسب ها: شهرفردا ، سیستان ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.