کد خبر: ۱۰۲۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از تامین 100 دستگاه اتوبوس به منظور خدمت رسانی به زائرین در دهه آخر ماه صفر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل الله کاظمی در جلسه هماهنگی ستاد دهه آخر صفر حوزه حمل و نقل و ترافیک که با حضور رییس پلیس راه استان خراسان رضوی، رییس پلیس راهور استان، رییس پلیس راهور مشهد، مدیرعامل سازمان های تاکسیرانی، ترافیک و پایانه های مسافربری شهرداری و میهمانانی از آستان قدس رضوی، استانداری و سایر ارگان ها برگزار شد، با عنوان خبر بالا تصریح کرد: از 100 دستگاه تامین شده، 80 دستگاه در پایانه امام رضا(ع) و 20 دستگاه اتوبوس در پایانه معراج به ارائه خدمت خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه تامین اتوبوس‌‏ها برای خدمات رسانی به زائران توسط بخش خصوصی انجام می‎شود، ادامه داد: همچنین در دهه آخر صفر 100 دستگاه ون درون شهری برای خدمات رسانی و انتقال زائران داخل شهر مشهد تعبیه خواهد شد.
کاظمی افزود: خدمات رسانی در حوزه حمل و نقل درون شهری به خصوص در ایام دهه آخر صفر که تعداد زیادی از زائران در این شهر حضور دارند، طبق سال‌های گذشته و براساس سیاست‌های شورای پنجم شهرداری مشهد با حداکثر ظرفیت انجام خواهد شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به خدمات دهی پایانه های مسافربری شهرداری مشهد هم اشاره کرد و گفت: این سازمان نیز در جهت ارائه خدمات تمهیداتی انجام داده است، از جمله بازگشایی درب خروجی پایانه امام رضا(ع) به بزرگراه شهید کلانتری، بعد از ایستگاه میدان حافظ برای انتقال مسافران شمال کشور و همچنین تامین پارکینگ با ظرفیت بالا برای توقف اتوبوس ها، که تاکنون مجتمع آیه ها و پارک سوار انقلاب در نظر گرفته شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه در روزهای آخر دهه صفر به علت حضور زائرین امام رضا(ع) حجم ترافیک بسیار بالا است، اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم خدمت رسانی حمل و نقل عمومی، امکان کم کردن اتوبوس های درون شهری را نداریم، به همین دلیل از ظرفیت مینی بوس و ون های بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به محدودیت های ترافیکی هم اشاره کرد و افزود: چهار روز انتهایی آخر صفر با محدودیت های ترافیکی مواجه خواهیم بود که محل و مدت زمان آنها اطلاع رسانی خواهد شد.
کاظمی در خصوص خدمات دهی سازمان های دیگر تصریح کرد: مدیریت استقرار خودروهای آتش نشانی، اورژانس و پلیس نیز انجام می شود و محل هایی برای استقرار آنها در چهار مسیر منتهی به حرم رضوی در نظر گرفته خواهد شد.
وی به بحث اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های دهه آخر صفر هم اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی کامل توسط بیلبورد ها، تلویزیون های شهری، سامانه پیامک به زائرین، اعلام محدودیت های ترافیکی، استرابورد، استفاده از ظرفیت صداوسیما، نشریات و تهیه برشورهای اطلاع رسانی انجام خواهد شد. همچنین زائرین می توانند از طریق سامانه اطلاع رسانی زائر و سامانه ارتباط مردمی شهرداری 137 سوالات خود را مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.