کد خبر: ۱۰۲۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج گفت: تا به امروز بیش از 170 هزار زائر اربعین حسینی غیرایرانی از کشورهای دوست و همسایه از شش مرز زمینی وارد خاک کشورمان شده اند و سپس راهی کربلا شده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار یعقوب سلیمانی دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج با اشاره به بازدید از پایانه مرزی شلمچه و چذابه و نحوه خدمات دهی به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: روز گذشته با حضور در مرز چذابه، از نحوه خدمات رسانی به زوار حسینی و فعالیت های موکب ها بازدید کردیم و در بازدید از این دو پایانه مرزی، از نزدیک در جریان نحوه خدمات‌دهی به زوار حسینی ایرانی و غیرایرانی و مشکلات آنان قرار گرفتیم و دستورات لازم برای حل این مشکلات، صادر شد.

وی با اشاره به استقبال زائران اربعین حسینی برای حضور در کربلای معلی افزود: علاوه بر زائران حسینی کشورمان که با شور و علاقه خاصی، خودشان را به مرزهای خروجی چهارگانه برای حضور در کربلای معلی می رسانند، زائران اربعین حسینی غیرایرانی از شش گذرگاه ورودی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی،اردبیل،گیلان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی وارد خاک کشورمان می‌شوند و سپس به کربلا اعزام می‌شوند.

سردار سلیمانی بیان داشت: ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی در این مرزهای شش‌گانه با برپایی موکب، به پذیرایی و استقبال از این زائران حسینی می‌پردازند و سپس آنان را به سمت مرزهای خروجی کشورمان برای حضور در کربلای معلی، هدایت می‌کنند و در مرزهای خروجی کشورمان هم ستاد استقبال از زائران غیرایرانی تشکیل شده است و از این زوار حسینی پذیرایی و استقبال می‌کنند و موقع بازگشت زائران اربعین حسینی از خاک عراق به ایران، مجدداً این زوار حسینی مورد استقبال این ستادهای مردمی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: تا به امروز بیش از ۱۷۰ هزار زائر اربعین حسینی غیرایرانی از کشورهای دوست و همسایه از شش مرز زمینی وارد خاک کشورمان و سپس راهی کربلا شده‌اند.

دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج با اشاره به حضور زائران غیرایرانی از قاره‌های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا در کشورمان اظهار داشت: زائران غیرایرانی بیش از ۹۰ کشور از طریق مرز زمینی و هوایی وارد خاک کشورمان شده‌اند و سپس از مرزهای خروجی کشورمان عبور کرده‌اند و خودشان را به خاک عراق رساندند.

وی گفت: زائران ایرانی و غیرایرانی از خدمات اردوگاه های راهیان نور در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه بهره‌مند می‌شوند و تمام امکانات راهیان نور در این ایام، در اختیار زوار حسینی قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.