کد خبر: ۱۰۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
در حالی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پی افزایش تقاضای سفر به مرزهای عراق، اتوبوس ها را به این بخش اختصاص داده، مسافران سایر شهرها در پایانه ها سرگردان شده‌اند
  به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»اربعین امسال که به دلایلی همچون حذف روادید عراق رکورد استقبال از سفر به عتبات در سال های اخیر را شکسته موجب شده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای جبران کمبود ناوگان، بخش عمده ای از اتوبوس های موجود در پایانه های غرب و جنوب تهران را به سفرهای زائران اربعین به مرزهای چهار گانه مهران، خسروی، چزابه و شلمچه اختصاص دهد.

در حال حاضر گزارش های میدانی حاکی است فروش بلیت اتوبوس بین شهری در آستانه مراسم اربعین در مسیرهای دیگر کشور به جز مرزهای عراق به حداقل رسیده است. مراجعه به سایت پایانه فروش بلیت‌ها نشان می‌دهد فروش بلیت اتوبوس بین شهری برای کلانشهرها در حداقل تعداد ناوگان ممکن و برای شهرهای کوچکتر تقریبا متوقف شده است.به عنوان مثال در حالی که برای شهرهایی مانند اراک، خرم آباد، یزد، کرمان، بندرعباس، سیرجان، بیرجند، شهرهای استان های شمالی و بسیاری از شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر (غیر از کلانشهرها) روزانه ۵ تا ۷ سرویس اتوبوسرانی دایر است، به دلیل کمبود ناوگان از یک سو و افزایش تقاضای سفر به عتبات از سوی دیگر، به روزانه یک سرویس اتوبوس کاهش یافته است.

برای برخی کلانشهرها مانند شیراز و اصفهان نیز که روزانه ۱۵ تا ۲۰ سرویس ایاب و ذهاب فراهم بود، به کمتر از ۵ اعزام در هر شبانه روز رسیده و حتی برای شهری مانند اهواز دیگر نمی توان ناوگان مناسب پیدا کرد.این اتفاق باعث شده که مسافرانی که در این ایام نیازمند سفر با اتوبوس‌های بین شهری هستند با مشکل روبه رو شوند.

فقدان نظارت سازمان راهداری بر تاکسی‌های بین شهری/ کرایه دو برابری برخی تاکسی های پلاک «ع»

 بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد که تاکسی‌های بین راهی و مسافربرهای شخصی نیز قیمت‌ها را افزایش قابل توجهی داده‌اند. به عنوان مثال کرایه ۸۰ هزار تومانی مسیر رشت - تهران توسط دفاتر تاکسی‌های بین راهی به ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.

همچنین نرخ مصوب تاکسی های زرد تهران – قم ۲۵ هزار تومان است که در روزهای اخیر و در پی کمبود اتوبوس، از سوی برخی تاکسی های بین شهری برای این مسیر ۴۰ هزار تومان از مسافران دریافت می شود.

از سوی دیگر فقدان اتوبوس، آژانس‌های گردشگری مجری برگزاری تورهای یک تا چند روزه داخلی را نیز با مشکل روبه رو کرده است.

ممنوعیت دربستی گرفتن اتوبوس/ تورهای گردشگری داخلی لغو شد

بر اساس بخشنامه ای که اخیرا داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای شرکت های اتوبوسرانی صادر کرده، صدور صورت وضعیت برای اتوبوس‌های دربستی ممنوع شده و تورهای گردشگری توریست های خارجی و ایرانی به برخی شهرهای گردشگری مانند اصفهان، یزد، کاشان و برخی شهرهای استان های گیلان و مازندران بدون اتوبوس مانده است.
برچسب ها: اربعین ، اتوبوس ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.