کد خبر: ۱۰۲۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
جانشین رییس ستاد اربعین کشور از افزایش ظرفیت طبخ غذا تا سقف ١١٠ هزار پرس در هر وعده در شهر نجف خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»جانشین رییس ستاد اربعین کشور گودرزی گفت: تا روز گذشته ظرفیت طبخ غذا در سه منطقه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا(س) در نجف حدود ۴۵ هزار پرس در هر وعده بود اما با توجه به افزایش بی سابقه جمعیت و دستور استاندار تهران این ظرفیت افزایش یافت.

وی افزود: برابر آنچه که در ستاد اربعین کشور مقرر شد بود، ستاد اربعین استان تهران باید در روزهای منتهی به اربعین حسینی و پیک جمعیت ظرفیت طبخ غذا را به ٨۵ هزار پرس در هر وعده می رساند که باتوجه به افزایش جمعیت در شهر نجف و با مشورت استاندار تهران مقرر شد ما از ظرفیت تعیین شده در ستاد اربعین کشور عبور کنیم.

وی ادامه داد: به این ترتیب در حال حاضر در هر وعده بیش از ١١٠ هزار پرس در نجف برای پذیرایی زایرین طبخ می شود. علاوه بر این موکب‌ها نیز در هر وعده ٧٠٠ هزار پرس غذا طبخ می کنند.

وی تاکید کرد: در بحث اسکان نیز مقرر بود در پیک جمعیتی اسکان ١٧ هزار نفری در پارکینگ طبقاتی و ثورة العشرین داشته باشیم که این عدد تا حدود ٢٠ هزار نفر پیش رفته و در صحن حضرت زهرا(س) نیز در حال حاضر بیش از ٧٠ هزار نفر اسکان داده شده‌اند.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود