کد خبر: ۱۰۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به ایجاد روستای خزری در پارک ایران کوچک از به نمایش گذاشته شدن سکونت‌گاه‌های استان‌های مختلف خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص کاشت برنج در پارک ایران کوچک که در ضلع جنوب شرقی میدان جمهوری و با اهدافی از جمله نمایش گوشه ای از ظرفیت های استان های کشور مانند یزد، فارس، مازندران و یا گیلان ایجاد شده است، اظهار کرد: رویکرد کار در این پارک در حقیقت زیستگاهی، گردشگری و همچنین نمایش ظرفیت های اقوام ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه روستای خزری در شمال پارک ایران کوچک ایجاد شده و ایده کاشت برنج در آنجا بر این اساس دنبال شده است، گفت: در پارک ایران کوچک علاوه بر نمایش سکونت گاه های استان هایی مانند مازندران و گیلان در ماکت هایی با مقیاس یک دوم، در مقیاسی مناسب شالیکاری نیز انجام شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج بیان کرد: کاشت برنج را در عرصه حدود دو هزارمتری شالیکاری شده پارک ایران کوچک داشته ایم و این اقدام را از شش ماه پیش دنبال کرده ایم.

بضاعتی پور عنوان کرد: شالیکاری در پارک ایران کوچک به عنوان یک اقدامی که جذب گردشگر داشته باشد و از طرفی اقدامی شبیه سازی شده برای نمایش ظرفیت استان های شمالی کشورمان باشد اجرایی شده است.

وی ادامه داد: جانمایی روستای خزری و انجام شالیکاری در واقع یک نوع فرهنگ سازی است تا معدود مسافران و بازیدکنندگانی که نتوانسته اند از شمال کشور بازدید داشته باشند به هنگام سفر به کرج ضمن بازدید از ظرفیت های تفریحی و گردشگری شهر از جمله پارک ایران کوچک از شالیکاری انجام شده در آنجا نیز دیدن کنند.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود