کد خبر: ۱۰۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: طرح مدیریت یکپارچه شهری دوباره برای بررسی و تصویب نمایندگان به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها درباره ارسال مجدد طرح مدیریت یکپارچه شهری به مجلس شورای اسلامی گفت: سه ماه قبل طرح مدیریت یکپارچه شهری در مجلس فقط با پنج رأی مخالف از تصویب بازماند. 

وی تأکید کرد: این طرح بسیار مهم است و شورای عالی استانها طرح مدیریت یکپارچه شهری را مجددا در قالب‌های دیگر برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کند. 

وی گفت: به جای اینکه طرح مدیریت یکپارچه شهری را در قالب یک طرح ارائه کنیم، آن را در سه طرح پیاده و به مجلس ارسال خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: مدیریت یکپارچه شهری یکی از ملزومات اصلی کلانشهرهاست که متأسفانه در کشور ما اجرایی نمی‌شود. با این طرح می‌توان چندگانگی در اجرای بعضی از امور را از بین برد و دیگر موضوعات مشخص متولیان مختلفی نداشته باشد، مانند مسئله ورزش، فرهنگ و زیرساخت در جامعه.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: ما در این طرح پیشنهاد دادیم که در داخل شهرها متولی واحدی برای تمامی امور داشته باشیم و بهره‌وری را قطعا بالا خواهیم برد. 

وی تأکید کرد:ـ مدیریت یکپارچه شهری هم در قانون شوراها و هم در قانون برنامه توسعه بارها مطرح شده است و با کمک نمایندگان مجلس امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را اجرایی کنیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.