کد خبر: ۱۰۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: طرح مدیریت یکپارچه شهری دوباره برای بررسی و تصویب نمایندگان به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها درباره ارسال مجدد طرح مدیریت یکپارچه شهری به مجلس شورای اسلامی گفت: سه ماه قبل طرح مدیریت یکپارچه شهری در مجلس فقط با پنج رأی مخالف از تصویب بازماند. 

وی تأکید کرد: این طرح بسیار مهم است و شورای عالی استانها طرح مدیریت یکپارچه شهری را مجددا در قالب‌های دیگر برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کند. 

وی گفت: به جای اینکه طرح مدیریت یکپارچه شهری را در قالب یک طرح ارائه کنیم، آن را در سه طرح پیاده و به مجلس ارسال خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: مدیریت یکپارچه شهری یکی از ملزومات اصلی کلانشهرهاست که متأسفانه در کشور ما اجرایی نمی‌شود. با این طرح می‌توان چندگانگی در اجرای بعضی از امور را از بین برد و دیگر موضوعات مشخص متولیان مختلفی نداشته باشد، مانند مسئله ورزش، فرهنگ و زیرساخت در جامعه.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: ما در این طرح پیشنهاد دادیم که در داخل شهرها متولی واحدی برای تمامی امور داشته باشیم و بهره‌وری را قطعا بالا خواهیم برد. 

وی تأکید کرد:ـ مدیریت یکپارچه شهری هم در قانون شوراها و هم در قانون برنامه توسعه بارها مطرح شده است و با کمک نمایندگان مجلس امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را اجرایی کنیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار