کد خبر: ۱۰۲۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
خواجه‌ای خبر داد
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تعمیر و بازسازی ۳۶ هزار واحد شهری و روستایی خسارت‌دیده در سیل لرستان پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا خواجه‌ای در سخنانی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۹۶۸ روستا در لرستان تحت تاثیر مستقیم بارندگی و سیل بود که مورد ارزیابی قرار دادیم، اظهار داشت: حدود ۴۷ هزار واحد مسکونی در سطح استان مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۳۳ هزار واحد خسارت دیده در قالب تعمیری و احداثی اعلام شد.

۱۹۶۸ روستا در لرستان تحت تاثیر مستقیم بارندگی و سیل بود

وی خاطرنشان کرد: نیاز بود که استان‌های معین را به کمک استان بیاوریم که هم مدیریت خوب داشته باشیم هم در سریع‌ترین زمان از تجهیزات و امکانات خود استان‌ها نیز استفاده کنیم و بازسازی را به حد مطلوبی برسانیم.

رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان اضافه کرد: پنج استان به کمک لرستان آمدند و شش استان با احتساب خود استان لرستان تشکیل ستاد معین دادند که اصفهان در پلدختر، اردبیل در معمولان، قزوین در نور آباد، مرکزی در چگنی و کردستان در الیگودرز مستقر شدند.

خواجه ای بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ هزار واحد خسارت دیده اعلام شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و حدد ۱۳ هزار واحد معیشتی بود.

ابلاغ اعتبارات بازسازی خانه های خسارت دیده در دو مرحله

وی ادامه داد: تسهیلات برای ما در دو مرحله ابلاغ شد؛ در مرحله اول اعتبار مورد نیاز ۱۴ هزار واحد تعمیری، ۱۸ هزار واحد معیشتی، ۷ هزار واحد احداثی روستایی، ۸۰۰ واحد شهری ابلاغ شده بود که اواخر دو تا سه هفته قبل مرحله دوم ابلاغ شده که در این مرحله نیز اعتبار ۴۸۰۰ واحد احداثی روستایی، ۷۱۰ واحد شهری، ۲۰۰۰ واحد معیشتی و ۴۵۰۰ واحد تعمیری ابلاغ شد.

رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان عنوان کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد ۳۶ هزار واحد عقد قرارداد انجام داده و تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، لرستان ، تسهیلات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار