کد خبر: ۱۰۲۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تونل انتقال آب منطقه زاب تا آخر سال جاری افتتاح خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیمان آرامون در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه پروژه تونل انتقال آب منطقه زاب در مراحل پایانی است و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید افزود: با بهره برداری از این طرح سالانه ۶۰۰میلیون مترمکعب آب را به دریاچه ارومیه انتقال خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ اعتبارات ریالی برای پروژه های احیای دریاچه ارومیه تخصیص پیدا کرده است اظهارداشت: تا سال ۹۶ تمامی پروژه های اجرایی در دریاچه ارومیه بحث تثبیت این دریاچه را در پیش داشت.

آرامون با بیان اینکه از سال۹۶ با اجرای طرح های همچون لایروبی انهار، کنتورهای هوشمند و ساماندهی مناسب آب ها در جهت احیای دریاچه ارومیه گام برداشته ایم ادامه داد: در سال آبی ۹۷و۹۸ ارتفاع دریاچه ارومیه به ۱۰۳ متر رسیده است که نشان دهنده بهبود نسبی دریاچه است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش وسعت دریاچه ارومیه گفت: در حال حاضر وسعت دریاچه ارومیه هزارو ۱۰۵ کیلومتر افزایش به بیش از دو هزار و ۸۰۷ سانتیمتر رسیده است.

آرامون با اشاره به اینکه در آغاز سال جاری بیش از ۲۰۰میلی متر بارندگی در استان را شاهد بودیم تصریح کرد: به دلیل اقدامات وسیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه این بارش ها کمترین خسارت را برای استان به دنبال داشت‌.

سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین از بهبود نسبی وضعیت آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: میزان آرتمیا درهر لیتر ۲۹ عدد است که نشان از گذر ازدوره تثبیت دریاچه و رسیدن به مرحله احیای دریاچه ارومیه هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار