کد خبر: ۱۰۲۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
معاون استاندار مازندران:
معاون عمرانی استانداری مازندران اظهار کرد: ۵۰ درصد اعتبارات خسارات سیل سال گذشته به غرب استان اختصاص داده شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی رازجویان پس از بازدید از بازسازی پروژه های خسارات سیل سال گذشته در رامسر گفت: حجم تخریب در سیل سال گذشته بالا بود و اعتباراتی که دولت در نظر گرفته بود از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده و سبب سرعت کار و پیشرفت پروژه ها شد.

وی با بیان اینکه بازدید از روند و کیفیت اجرایی پروژه های خسارات سیل در هفته های آینده انجام می شود تصریح کرد:  همه پروژه های اجرایی سبب رفاه حال مردم و  در راستای حفظ ایمنی املاک حاشیه رودخانه ها عملیاتی می شود.

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: ۵۰ درصد اعتبارات  تخصیص داده شده است و پروژه آب منطقه ای با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان عملیاتی می شود.

فرماندار رامسر تصریح کرد: بازدید میدانی از پروژه های شهری و روستایی در رودخانه ها، حوزه بنیاد مسکن انجام شد و در رودخانه صفارود اقداماتی که شهرداری رامسر در دست اقدام دارد بررسی شد.

دیواره حفاظتی در محور سادات شهر در حال احداث است

محمد آزاد گفت: محور جاده اصلی در سادات شهر و کتالم به جهت آبگرفتگی هنگام بارش باران پیگیری و در رودخانه چالکرود بر اثر بارش باران و سیلابی شدن رودخانه خسارات زیادی وارد شده بود که با تلاش دستگاه های مربوطه دیواره حفاظتی در این رودخانه در حال احداث است.

وی افزود: بند انحرافی بین رودخانه چالکرود در منطقه روستاهای پایین دست در حال اجرا بوده و پروژه حوزه رودخانه ها بر اساس اعتباراتی که از قبل تخصیص یافته بود در حال انجام است.

ایجاد بریدهای عرضی در ۵ نقطه

شهردار رامسر اظهار کرد: بریدهای عرضی در پنج نقطه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرایی می شود.

رضا کحالی تصریح کرد: در شهرستان رامسر یک پل عبوری در بین دو پل قرار دارد و پل قدیمی شهر رامسر به خاطر مسیر طغیانی رودخانه در سالهای اخیر آسیب های زیادی به شهر رامسر وارد کرده و با اخذ مجوزات لازم اقدام به اجرای پروژه بریدهای عرضی کردیم.

 وی افزود: بستر رودخانه با علم فنی اداره آبیاری آماده سازی و قبل از فرا رسیدن باران های فصلی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه نقاط حادثه خیز سیل در مناطق مسکونی بوده و اگر اقدامی صورت نگیرد حاشیه امنی ندارد گفت: کل پروژه ها با اعتبار از منابع داخلی۱۲۰ میلیارد تومان بوده که برید در پنج نقطه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عملیاتی خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.