کد خبر: ۱۰۲۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
معاون استاندار اردبیل:
معاون امور عمرانی استانداری اردبیل از مقاوم سازی بالغ بر ۵۰ درصد از بافت روستایی استان اردبیل خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود امامی یگانه در همایش روز ملی روستا که در سالن جلسات شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: به منظور ایمن سازی واحدهای مسکونی و عمومی روستایی با مشارکت روستاییان و ارائه تسهیلات ارزان قیمت اقدامات مناسبی در اردبیل انجام شده و در این خصوص شاهد مقاوم سازی بالغ بر ۵۰ درصد از بافت روستایی استان هستیم.

به گفته وی با تداوم طرح‌های مرتبط با حمایت از روستاییان امیدواریم شاهد مهاجرت معکوس به روستاها، رونق مناطق محروم و کارآفرینی در این مناطق باشیم.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل یادآور شد: از ابتدای دولت تدبیر و امید به منظور توسعه و عمرانی روستاها تا کنون بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع ارزش افزوده و سایر منابع در اختیار دهیاری‌ها قرار داده شده است.

به گفته وی بالغ بر ۲۵۰ دستنگاه ماشین آلات مختلف نیز برای توسعه امور عمرانی دهیاری‌ها تعبیه شده و تحویل دهیاران شده است.

امامی یگانه ادامه داد: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون تسهیلات اشتغال زایی برای بالغ بر پنج هزار و ۵۰۰ نفر به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان ارائه شده و امیدواریم با تداوم طرح‌های حمایت‌ از کارآفرینی جوانان زمینه جذب سرمایه گذار و توسعه پایدار روستاها فراهم شود.

وی توسعه روستاها را به عنوان محور توسعه استان نام برد و یادآور شد: با توجه به ظرفیت مناسب موجود در روستاهای استان از جمله حوزه گردشگری و صنعت بوم گردی، در این مدت حمایت‌های ویژه‌ای با افزایش مشارکت دستگاه‌های مرتبط اجرایی انجام پذیرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار