کد خبر: ۱۰۲۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
وزیر امور اقتصادی ودارایی: بهترین، مناسب‌ترین و موثرین ابزار برای جلوگیری از فرار مالیاتی، هوشمندسازی نظام مالیاتی و الکترونیکی کردن امور است.

، به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»آ آقای فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه تصویب قانون صندوق‌های مکانیزه، به شدت به این امر کمک می‌کند.


وی گفت: اکنون شورای نگهبان دو ایراد جزئی به این مصوبه وارد کرده و به مجلس برگردانده که امیدواریم در آینده نزدیک، ایرادات آن از سوی مجلس رفع و این قانون به تصویب رسیده و ابلاغ شود.
آقای دژپسند تصریح کرد: ابلاغ این قانون، گام‌های موثری را برای کاهش فرار مالیاتی فراهم می‌کند.
وی به قانون ارزش افزوده درمجلس اشاره کرد و گفت: این قانون در جلسه روز گذشته مجلس بنا به دلایلی به کمیسیون برگردانده شد، اما امیدواریم قبل از تصویب قانون بودجه سال ۹۹، ​ این قانون تصویب و تا اول فروردین سال آینده اجرا شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: قانون ارزش افزوده یکی از ابزار‌های مهم برای مبارزه با فرار مالیاتی است.
وی گفت: مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر، کمک قابل توجهی می‌کند که اطلاعات لازم را جمع آوری کنیم و برمبنای اطلاعات درست، جامع و گسترده، بتوانیم همه فراریان مالیاتی را شناسایی و حقوق ملت را، که همان مالیات است از تک تک آنان وصول کنیم.
آقای دژپسند افزود: شبکه جامع نظام مالیاتی، برای جلوگیری از فرار مالیاتی است و به همین منظور در پی کامل کردن آن هستیم و به دنبال آن یک سری شبکه‌های اطلاعاتی تکمیل می‌شود تا بتوانیم به طور کامل با فرار مالیاتی مبارزه کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص واگذاری‌ها از جمله واگذاری شرکت هپکو گفت: برای این شرکت، هم مدیر عامل تعیین شده و هم راجع به سهامدار عمده آن، تعیین تکلیف شده است.
آقای دژپسند همچنین افزود: همچنین هیئت واگذاری و شورای عالی بورس، مصوبات لازم را صادر کرده و اکنون منتظر برگزاری نخستین مجمع با حضور همه دارندگان و صاحبان سهام از سوی سازمان خصوصی سازی هستیم تا شرکت هپکو با یک مدل جدیدی مدیریت شود.
وی در خصوص شرکت آذراب گفت: موضوع این شرکت متفاوت و بانک کشاورزی در حال انجام کار این شرکت است.
آقای دژپسند در خصوص استقلال بودجه جاری کشور از درآمد‌های نفتی افزود: این شیب تند در حال اجراست و امسال استقلال بودجه از نفت قابل توجه بوده و امیدواریم سال آینده بیشتر شود.
وی در خصوص اینکه استقلال بودجه از درآمد نفتی امکانپذیر نیست گفت: باید برنامه‌ها و تلاش‌ها که در گذشته وجود داشت با شرایط فعلی درکنار هم قرار گیرد تا استقلال بودجه از نفت انجام شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تامین منابع مورد نیاز واحد‌های تولیدی با توجه به کاهش درآمد‌های دولت ناشی از تحریم نفت تصریح کرد: خوشبختانه سیاست‌های که در یک سال اخیر اتخاذ شد ناظر به این امر بود در شرایطی که مبادی ورود منابع مالی از خارج مسدود شده، بتوانیم با روش‌های گوناگون این نقیصه را پر کنیم.
آقای دژپسند افزود: باید با استفاده از منابع تولید در اختیار، استفاده بهتر از صادرات غیر نفتی و استفاده بهینه از امکانات داخلی، تلاش کنیم منابع را به سمت حداکثر کردن استفاده از عوامل تولیدی موجود ببریم.
وی با اشاره به اتخاذ سیاست‌هایی در بانک‌های دولتی برای اعطای تسهیلات گفت: در این سیاست‌ها به دو نکته یکی تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی که به افزایش ظرفیت تولید کمک می‌کند و نرخ بالاتری را برای استفاده از تولید ایجاد می‌کند و دوم در اولویت قرار دادن تزریق تسهیلات به طرح‌هایی که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند توجه شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.
سناریوی تلخ غرق شدگی‌ در رودخانه کرج

سناریوی تلخ غرق شدگی‌ در رودخانه کرج

هر ساله با فرا رسیدن هوای گرم شاهد بی توجهی به تابلوی شنا کردن ممنوع و وقوع حوادث غرق شدگی در رودخانه کرج هستیم، سناریوی تلخی که همچنان ادامه دارد.