کد خبر: ۱۰۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد
آئین رونمایی از سرویس های هوشمند شهر سازی با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،آئین رونمایی از سرویس های هوشمند شهر سازی با حضور اعضای شورای شهر و معاونت معماری و شهر سازی شهرداری تهران برگزار شد. 
در این مراسم مهندس عبد الرضا  گلپایگانی معاونت معماری و شهر سازی شهرداری تهران مراحل مختلف طرح هوشمند سازی سرویس های هوشمند شهرسازی را توضیح داده و تصریح کرد: در راستای خدمت به شهروندان و تسهیل خدمات به ایشان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران با همکاری سازمان فناوری اقدام با راه اندازی سرویس های ذیل کردند . 
وی ادامه داد: ایجاد زیر شاخه خدمات شهرسازی و استعلام آخرین وضعیت پروانه شهرسازی و... از جمله اقداماتی است که در این سامانه به آن پرداخته خواهد شد . 
در ادامه این مراسم بهاره آروین عضو شورای شهر تهران گفت : به دو دلیل حوزه شهرسازی از اولویت برخوردار است ، به دو دلیل اولویت دارد یک حوزه ماموریت شهرداری تهران است و دو لبه ارتباط آن با مردم است . 
وی در ادامه تصریح : راه اندازی سامانه هوشمند سازی اعتماد از دست رفته مردم را به ایشان باز می گرداند. 

در ادامه زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته بافت فرسوده در شهرداری تهران  اظهار داشت : پیش از ایجاد هوشمند سازی باید یوزرهای قوی برای استفاده از این هوشمندی تربیت کرد و شهر هوشمند ابتدا شهروند هوشمند می خواهد. 

وی افزود: یکی از وظایف هوشمند سازی کاهش زمان رسیدگی به پرونده های شهرسازی است و کوتاه کردن زمان این امکان را فراهم می کند که در کمترین زمان و به موقع به پرونده های ساخت و ساز رسیدگی شود و این هوشمندی به حوزه کسب و کار در شهرسازی یاری می رساند . آئین رونمایی از سرویس های هوشمند شهر سازی
در ادامه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت : در شهر تهران ۹۴۰ تا ۹۶۰ هزار پارسل وجود دارد و حدود ۳ میلیون خانه مسکونی و با تجاری ۴ میلیون پلاک و در کل کشور حدود ۱۰ هزار پروانه صادر شده است . 

وی افزود: کسانی که برای گرفتن پروانه نوبت می گیرند ۱۰ هزار نفر است وقتی که به روند و زمان پرونده رسیدگی می شود سه بخش است که البته در شهرداری ۳۴۰ روز برای رسیدگی به پروانه ساختمانی زمان می برو تا رسیدگی شود.
هاشمی افزود: مساله ای که قابل اهمیت است این است که شهروندان از بیرون باید به دنبال کار ساختمانی باشند. 
وی افزود: نکته مهمی که ابتدا باید به آن رسیدگی شود آن ۲۵۰ روز است که برای شهروندان زمان می برد . که البته این سامانه می تواند بخشی از این مسئولیت را برعهده بگیرد. 
هاشمی ادامه داد: نکته دیگری که شهروندان را آزار می دهد پایان کار است زمانی که از شهرداری سوال می شود می گویند که ۱۴ روز زمان می برد اما در واقعیت هستند افرادی که دو سال است به دنبال پایان کار هستند. 

وی تصریح کرد: البته کاری که این سامانه انجام می دهد مردم را وادار می کند که خودشان اطلاعات را در این سامانه وارد کنند. 
رئیس شورای شهر افزود : ایرادی که به این سامانه وارد است این است که عده ای می توانند اطلاعاتی را از این سامانه خارج کرده و در اختیار دیگران قرار دهند. لذا باید مراقب بود که از این اطلاعات سوءاستفاده نشود. 
وی خاطر نشان ساخت : نکته بعدی اتصال این سامانه به سامانه عوارض است . 
در ادامه محمد سالاری اظهار داشت : اساسا طرح تفصیلی وقتی ابلاغ شد قرار بود که شفاف باشد . و قرار است این ۹۶۰ پارسل شهر تهران از هر لحاظ مشخص باشد و واقعیت این است که این اتفاق نیفتاده است. و چیزی که ارائه شد انجام به تکالیف بود . 
وی افزود: در حوزه شهرسازی میزان تصمیمات حوزه شهرسازی بیش از۷۰ درصد کاهش داشته و این امر جای تقدیر دارد. 
 
در پایان اپلیکیشن هوشمند سازی شهرسازی تهران رونمایی شد . 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.