کد خبر: ۱۰۲۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
رئیس پلیس راهور دامغان:
رئیس پلیس راهور دامغان بابیان اینکه کلاه ایمنی ۶۰ درصد آسیب‌های ناشی از تصادف را کاهش می‌دهد، گفت: ارائه آموزش به قانون‌مند شدن رانندگان کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرگرد رضا عجم اکرامی در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه طی بازه زمانی یک‌ساله سه هزار و ۹۵۲ نفر دامغانی در مراکز آموزش رانندگی این شهرستان برای اخذ گواهینامه ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: از این تعداد ۸۰۱ نفر از آقایان و بانوان موفق به دریافت گواهینامه رانندگی خودرو شدند.

وی ضمن بیان اینکه طی مدت‌زمانی یک‌ساله ۷۶ نفر راکب نیز موفق به دریافت گواهینامه موتورسیکلت شدند، افزود: به مناسبت هفته گرامیداشت ناجا از ۲۰ راکب موتورسیکلت‌سوار دامغانی قانونمند با اهداء کلاه ایمنی تجلیل می‌شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی دامغان بابیان اینکه شایع‌ترین تخلف موتورسواران استفاده نکردن از کلاه ایمنی است، ابراز داشت: برابر اعلام رسمی استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند ۶۰ درصد آمار آسیب‌های ناشی از تصادف موتورسیکلت به راکب را کاهش دهد.

عجم اکرامی بابیان اینکه ۷۱ جلسه آموزشی از سوی کارشناسان پلیس راهور فرماندهی انتظامی دامغان تشکیل‌شده است، تصریح کرد: ارائه این آموزش‌ها می‌تواند در قانون‌مند شدن رانندگان بسیار کمک کند لذا با توجه به اثرگذاری آموزش از کودکی طرح‌های همیار پلیس در این شهرستان اجرایی می‌شود.

 وی بابیان اینکه طی یک سال گذشته ۶۸۹ دستگاه خودرو اعم از سبک و سنگین و ۵۷۱ دستگاه موتورسیکلت در شهرستان دامغان با رفع موانع قانونی از پارکینگ ترخیص شدند، افزود: طی این مدت یک هزار و ۴۷۴ دستگاه خودرو نیز از سوی پلیس راهور پلاک و ۱۶۵ دستگاه خودرو دیگر نیز پلاک گذاری و تعویض پلاک شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.