کد خبر: ۱۰۲۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبر داد
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس فتا استان مرکزی برای هشتمین سال متوالی امسال نیز در حوزه کشفیات جرائم سایبری در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ احسان آنقی اظهار داشت: کسب رتبه نخست طی ۸ سال متوالی توسط پلیس فتا استان در بحث کشف جرایم سایبری از دستاوردهای است. میانگین کشف جرائم سایبری کشوری ۶۵.۵ درصد است که این شاخص در پلیس فتا استان ۱۰۶.۹ درصد و به میزان ۴۱.۴ درصد از نرم کشوری بالاتر است.

این مقام انتظامی افزود: یکی از کشفیات اخیری که در زمینه کلاهبرداری با روش متقلبانه صورت گرفت، دستگیری باند فیشینگ کار حرفه‌ای بود که اقدام به جعل درگاه اینترنتی خرید کرده بودند.

آنقی در ادامه گفت: درگاه‌های جعلی از نظر ظاهری تفاوتی با درگاه‌های اصلی ندارند پس لازم است که کاربران توجه داشته باشند که کلاهبرداران اینترنتی از طریق ارائه نرم‌افزارهای ممنوعه مانند صیغه یابی، لوازم و کالاهایی که فروش آن‌ها در کشور مجاز نیست و یا کالاهایی با قیمت پایین‌تر از قیمت بازار، افراد را نسبت به خرید ترغیب کرده و سپس با هدایت کاربر به سمت درگاه‌های غیرمجاز از افراد کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: مردم باید از فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر اینترنتی که دارای نشان اعتماد الکترونیکی هستند، خرید کنند و در هنگام ورود ارقام رمز و مشخصات کارت خود حتماً از صفحه‌کلید مجازی استفاده کنند و ضمن اینکه رمز کارت‌های بانکی خود را ترکیبی از اعداد و حروف انتخاب کنند و به‌شدت از استفاده از اعدادی نظیر سال تولد، شماره شناسنامه و... پرهیز کنند.

وی افزود: ضروری است شهروندان سامانه پیامکی حساب بانکی خود را فعال کرده و از کارت‌هایی برای خریدهای اینترنتی استفاده کنند که مبالغ کمی در آن‌ها وجود دارد و حتی‌المقدور از یک کارت‌بانکی برای خریدهای اینترنتی خود استفاده کنند.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، پلیس فتا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار