کد خبر: ۱۰۲۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در چند سال گذشته سازمان پارک‌ها 100 هزار اصله درخت در چیتگر کاشته است، گفت: در ماه های آینده هم کاشت درخت ادامه دارد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»زهرا صدر اعظم نوری در پایان جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درخصوص اقدامات کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران در پارک چیتگر گفت: ما در کمیسیون ماموریت ویژه داریم برای نظارت و حفاظت از فضای سبز و محیط زیست.

وی گفت: از همین رو پارک‌ها و بوستان‌های شهر تهران به صورت دوره ای مورد بازدید قرار میگیرند و در بازدید دوره ای که اعضای کمیسیون از پارک جنگلی چیتگر داشتند خشک شدن درختان این پارک مشخص شده بود.

نوری گفت: با حضور شهردار منطقه موضوع بررسی شد و شهرداری منطقه اقداماتی را برای جلوگیری از توسعه خشک سالی پارک مطرح کرد.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: پارک جنگلی چیتگر در دهه ۴۰ ایجاد شده و ۸۰۰ هکتار وسعت دارد و مثل ریه در غرب تهران عمل میکند.

وی تصریح کرد: در طی سالها یعنی از دهه چهل تا امروز طبیعی است که پارک مشکل پیدا میکند.

نوری گفت: تغییرات اقلیم و مسیله آب موضوعات جدی است که می تواند درختان را خشک کند که این اتفاق افتاده و درختان چون در فصل مناسب آبیاری نشده اند این تاثیرات بیشتر شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ۹۵ هکتار از این پارک جنگلی آسیب دیده است و دچار مشکل شده است اما تلاش میکنیم تا اقدامات لازم در جهت احیای پارک چیتگر انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بساز و بفروش ها نقشی در خشک شدن پارک داشته اند یا خیر گفت: پارک چیتگر پارکی نیست که مورد تصرف افراد سودجو قرار بگیرد.

نوری گفت: امکان دارد یک توده گذاری انجام شود که با کاربری پارک همخوانی داشته باشد اما اینکه ساخت و ساز گسترده بشود امکان ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: پیست اسب سواری هم اگر بدون مطالعه ساخته شود حتما آسیب می زند به پارک اما باید مشخص شود که هر اقدامی به صورت هدفمند رخ داده یا خیر.

وی ادامه داد: بحث آب و تامین منابع آبی موضوع مهمی است و باید تلاش کرد تا آب در مصارف ضروری باشد.

نوری خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد در کاربری هایی مثل آبیاری پارک و کشاورزی مدیریت مصرف آب جدی قلمداد شود و از شهرداری می خواهیم تا به سمت استفاده از پسآب برود برای آبیاری فضای سبز.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا برای جبران خشکسالی رخ داده درختان جدیدی در پارک کاشته می شود یا نه گفت: سازمان بوستان‌ها صد هزار اصله درخت کاشته و عملیات کاشت درخت باید مستمر انجام گیرد زیرا یک سری خشک می شود و برخی هم افت می خورد.

وی افزود باید جایگزینی درختان در دوره های متناوب انجام شود و بکر بودن آن حفظ شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.