کد خبر: ۱۰۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران دریافت مبالغی تحت عنوان علی‌الحساب در ارتباط با صدرو پروانه در مناطق را تخلف دانست و گفت: در این زمینه به شهردار تهران تذکر می‌دهیم که تمامی فرآیندها باید به صورت سیستمی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» محسن سالاری در جریان یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی قرار بود تمام فرآیندهای صدور گواهی ساختمانی به صورت شفاف در سامانه شهرداری قرار بگیرد و در واقع تمام فرآیندهای محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی به صورت سیستماتیک انجام شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته قرار بود هیچ وجهی تحت عنوان علی‌الحساب و به صورت دستی در ارتباط با فرآیند صدور پروانه اخذ نشود اما متاسفانه هنوز چنین اتفاقی را شاهد هستیم و براساس گزارشاتی که از 22 منطقه تهران داشته‌ایم مبالغی به صورت علی‌الحساب دریافت می‌شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به این شرایط بنده به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به این اقدامات ورود جدی را داشته و در دستورات لازم را صادر کند.

سالاری گفت: در راستای شفافیت و کاهش رانت تحت عنوان الزام شهرداری تهران به صدور فرمهای سیستمی تهیه کرده‌ایم و آن را تصویب کرده‌ایم لازم است شهرداری تهران آن را اجرا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.