کد خبر: ۱۰۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران دریافت مبالغی تحت عنوان علی‌الحساب در ارتباط با صدرو پروانه در مناطق را تخلف دانست و گفت: در این زمینه به شهردار تهران تذکر می‌دهیم که تمامی فرآیندها باید به صورت سیستمی انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» محسن سالاری در جریان یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی قرار بود تمام فرآیندهای صدور گواهی ساختمانی به صورت شفاف در سامانه شهرداری قرار بگیرد و در واقع تمام فرآیندهای محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی به صورت سیستماتیک انجام شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته قرار بود هیچ وجهی تحت عنوان علی‌الحساب و به صورت دستی در ارتباط با فرآیند صدور پروانه اخذ نشود اما متاسفانه هنوز چنین اتفاقی را شاهد هستیم و براساس گزارشاتی که از 22 منطقه تهران داشته‌ایم مبالغی به صورت علی‌الحساب دریافت می‌شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به این شرایط بنده به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به این اقدامات ورود جدی را داشته و در دستورات لازم را صادر کند.

سالاری گفت: در راستای شفافیت و کاهش رانت تحت عنوان الزام شهرداری تهران به صدور فرمهای سیستمی تهیه کرده‌ایم و آن را تصویب کرده‌ایم لازم است شهرداری تهران آن را اجرا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.