کد خبر: ۱۰۲۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس گفت : نظارت بر عملکرد تاکسی های آنلاین بدون اینکه به استقلال انها ضربه ای وارد شود شاید تغییراتی در ارزش افزوده پرداختی ایجاد کند، اما کاملا قانونی بوده و در نهایت به اعتبار بخشیدن به کسب و کارهای اینترنتی منجر می شود.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»با اشاره به دستورالعمل جدید برای فعالیت‌های تاکسیهای اینترنتی گفت :هر چند ابلاغ این دستورالعمل واکنش‌های متفاوتی از سوی مدیران تاکسیهای اینترنتی داشته اما به نظر می‌رسد، طبق قانون  صورت گرفته  و باید تاکسی های اینترنتی ناظری داشته باشند که بدون دخالت در فعالیت مستقل از آنها پاسخگو و نظارت کننده بر آنها محسوب شود .

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این دستورالعمل تاکسی های آنلاین باید دو درصد از کرایه سفران خود را به شهرداری پرداخت کنند ،تا در مقابل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند، همچنین نظارت بر عملکرد تاکسی های اینترنتی زیر نظر وزارت کشور صورت خواهد گرفت.

 این نماینده مجلس ادامه داد:شاید رفتار مناسب تری می توانست از سوی دولت صورت گیرد و پس از دعوت از تاکسی های اینترنتی و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی باید نسخه ای که اغلب آنها آن بر آن متفق القول بودن اجرا می شد اما  اقدام صورت گرفته در صدد قانونی کردن فعالیت‌های کسب و کارهای اینترنتی است و به آنها اعتبار بیشتری می بخشد .

جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که پرداخت ۲ درصد ارزش افزوده از کرایه به شهرداری ها به گفته مدیران تاکسی های اینترنتی می تواند هزینه استفاده مردم را افزایش دهد گفت :استفاده از تاکسی های اینترنتی باید با کمترین هزینه و بهترین شرایط ممکن صورت گیرد هر چند ممکن است در آغاز هزینه اضافه ای به وجود آید اما در بلند مدت می تواند به بهبود شرایط شهری کمک کند.

وی تصرح کرد: مجلس نظارت بر عملکرد تاکسی های اینترنتی و داشتن رگولاتور را برای فعالیت های تاکسی های آنلاین دنبال می‌کرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.