کد خبر: ۱۰۲۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
کارشناس هواشناسی استان بوشهر:
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی‌شده با توجه به تداوم وزش بادهای جنوبی رطوبت هوا در این استان تا پایان هفته جاری ادامه داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعت‌های شبانه‌روز در این استان است، همچنین در روز غبار محلی و شب تا اوایل صبح در برخی نقاط وقوع مه پدیده غالب این استان خواهد بود.

وی بابیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته رطوبت هوا در پنج شهر استان بوشهر از ۹۰ درصد بالاتر رفت افزود: در این مدت خارگ، گناوه و دیلم به ترتیب رطوبت ۱۰۰، ۹۷ و ۹۶ درصدی تجربه کردند و رطوبت هوا در بوشهر و عسلویه نیز به ترتیب به ۹۲ و ۹۱ درصد رسید.

وی با اشاره به اینکه جزیره خارگ برای سومین روز متوالی است که رطوبت ۱۰۰ درصدی را تجربه می‌کند اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد در برخی نقاط پدیده مه و کاهش دید و در برخی ساعت‌ها همراه با افزایش ابر پیش‌بینی‌شده است.

انصاری بابیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به‌طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر و در ساعت‌هایی از روز تا ۳۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی‌شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش شاخص‌های ناپایداری، احتمال رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی (محلی) در روزهای پایانی هفته دور از انتظار نیست.
برچسب ها: شهرفردا ، بوشهر ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.