کد خبر: ۱۰۱۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
شهرفردا در گفتگو با یک اقتصاددان
یک اقتصاددان گفت : کارآفرینی به ویژه فعالیت های استارت آپی هرچند در شرایط کنونی اقتصادی می تواند به عنوان یک شغل زود بازده قلمداد شود اما الزاماتی دارد ،که برای موفقیت باید آنها را بررسی کرد.
چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟


ابراهیم رزاقی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به الزامات موفقیت در  کارآفرینی به ویژه در حوزه استارتاپ‌ها گفت: با توجه به شرایط کنونی اقتصادی کشور آن بخش از فعالیت‌های تجاری می توانند موثر واقع شوند که بر پایه سرمایه های کوچک و زودبازده بنا شده باشد و حداکثر بهره‌برداری را از اینترنت و تلفن همراه که در اختیار همه ایرانیان است ببرند با این فرمول استارتاپ ها پیشرو ترین فعالیت اقتصادی دهه آینده به شمار می روند.

 وی همچنین خاطرنشان کرد :با وجود آنکه فعالیت های استارتاپی می توانند زودتر از سایر فعالیت‌های اقتصادی به نتیجه برسند اما باید الزاماتی را کارآفرینان این حوزه را در نظر بگیرند، با وجود آن که به نظر می‌رسد راه اندازی یک استارت آپ هزینه قابل توجهی نمی طلبد اما لازم است به عنوان یک کار تمام وقت ذخیره مالی کافی به آن اختصاص داده شود تا بتواند در مدت زمان مشخصی به نتیجه برسد.

این اقتصاددان همچنین گفت: با وجود آن که کارآفرینی مدت قابل توجهی را برای تحقیق و پژوهش درباره بازار می طلبد ،اما لازم است تا کلید کار به موقع زده شود و بیش از اندازه و با وسواس برای شروع آن برنامه‌ریزی نداشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین تاکید کرد: یکی دیگر از الزاماتی که کارآفرینان در حوزه فعالیت‌های اینترنتی باید به آن توجه کنند بررسی فعالیت سایر رقباست ،معمولاً رقبا بازار معتبری برای کسب و کار ایجاد می کنند ،اما اگر به اندازه کافی بررسی صورت نگرفته باشد و رقبای قدرتمندی در حوزه مشخص فعالیت کند، اشباع بازار باعث نادیده ماندن کارآفرینی جدید خواهد شد لذا  همزمان با بررسی سایر رقبا باید از تمرکز و ایده پرستی مداوم جلوگیری کنند تا به ایده متناسب با نیاز بازار رسید.

چگونه کارآفرینان استارت آپی در ایران می توانند موفق شوند؟

رزاقی همچنین خاطرنشان کرد: مسئله دیگری که کارآفرینان هم باید به آن توجه کنند اطلاع از مسائل حقوقی و قانونی است ،هر چند شروع یک کار نوین با هیجان زیادی از سوی آغاز کنندگان آن همراه است اما باید مطالعات کافی در باره قراردادهای کار و فعالیت‌های قانونی صورت گیرد تا مشکلاتی در آینده به وجود نیاید .

وی همچنین تاکید کرد: قدرت ریسک و تغییر به موقع متناسب با نیاز بازار و همچنین جلوگیری از لوکس آفرینی و دفتر نشینی یکی دیگر از الزاماتی است که کارآفرینان باید به آن توجه کنند تهیه یک دفتر کار با صندلی های و مبلمان گران قیمت یکی از اقداماتی است که معمولاً کارآفرینان با آن روبرو می شوند اما باید دانست اگر نتوانید مدیریت اقتصادی و برداشت مالی مناسب و به موقع ای داشته باشید نمی‌توانید دفتر کار خود و کارمندانی را که جمع‌آوری کرده اید حفظ کنید.

این استاد دانشگاه همچنین تاکید کرد :کارآفرینی در ایران همچنین با مخاطرات زیادی همراه است و مولفه های زیادی در رشد اقتصادی یک فعالیت تجاری موثر هستند لذا این فکر که در مدت زمان کوتاهی می توانند حجم قابل توجهی ثروت اندوزی کرده و یا بازارهای خارجی مرتبط شوند را باید واقعیت سازی کرده و با شرایط ایران پازل های بعدی فعالیت خود را بچینند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.