کد خبر: ۱۰۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
گزارش شهرفردا از وضعیت بازار ارز
درحالیکه روز گذشته عده ای از سوداگران بازار ارز تلاش کردند در خیابات فردوسی دوباره با بازارگردانی قیمت دلار را افزایش دهند ، بازار بی تفاوت ارز را به قیمت 11 هزار و 400 مبادله کرد تا مشخص شود تحریم ها دیگر اثری بر بازار های مالی ایران نخواهد گذاشت.
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»بعد از تحریم دوباره بانک مرکزی، عده‌ای از سوداگران ارزی تلاش داشتند بار دیگر در بازار ارز خودنمایی کرده و با افزایش قیمت ها از آب گل‌آلود تحریم‌ها به‌نفع خودشان ماهی بگیرند. روز شنبه زمانی که بازار‌ آغاز به کار کرده بود عده‌ای از دلال‌های خیابان فردوسی دلار را با قیمت 12 هزار و 600 تومان هم برای فروش به خریداران پیشنهاد می‌کردند آن هم درحالی که قیمت فروش صرافی ملی و سایر بانک‌ها و سایر صرافی‌های بانکی 11 هزار و 400 تومان بود.

 دلال‌ها در حالی با 1200 تومان اختلاف تلاش داشتند استارت گرانی قیمت ارز را بار دیگر از خیابان فردوسی بزنند که این تلاششان ناکام ماند.  روز گذشته نه‌تنها دلار در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد گران نشد که نسبت به شنبه ارزانتر هم شده بود.

اکثر دلال‌های خیابان فردوسی با اختلاف قیمت نسبت به صرافی‌های بانکی حاضر بودند زیر قیمت این صرافی‌ها دلارهای خود را بفروشند. زمزمه اکثر دلال‌های فردوسی فروش دلار زیر قیمت صرافی‌های بانکی بود؛ این افراد می گفتند بازار فعلاً مشتری ندارد و معلوم نیست باز هم دلار ارزانتر می‌شود یا نه. به همین دلیل می‌خواهند جنس نقد خود را سریعتر به ریال تبدیل کنند.
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی 11 هزار و 400 تومان بود اما دلالها حاضر بودند با قیمت 11 هزار و 380 تومان هم دلار را به فروش رسانند. اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی بسیار کم شده و تابلوی اکثر صرافی‌های آزاد در این خیابان نیز مشابه صرافی‌های بانکی و حتی کمتر از آن است.

هر اونس طلا روز گذشته در بازار‌های جهانی 1516 دلار عرضه شد. هر مثقال طلا نیز یک میلیون و 772 هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید که نسبت به روز شنبه ثابت بود.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴‌میلیون و 40 هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و 58 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 259 هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز 889 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار، 408 هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید.

   
برچسب ها: بازارارز ، تحریم ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار