کد خبر: ۱۰۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
فاز اول احداث اولین باغ ایرانی در منطقه 5 با هدف ساماندهی و تعیین تکلیف باغات رها شده در حال اجراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فریدون حیدری شهردار منطقه از ساماندهی باغات رها شده در منطقه خبر داد و گفت : از اولویت های کاری منطقه ، تعیین تکلیف باغاتی است که می توان از آن ها برای استفاده منافع عمومی بهره گرفت و به طور جدی به دنبال این هستیم تا از تخریب آن ها جلوگیری کرده و با حفظ تک تک درختان منطقه ، فضایی مناسب برای تفرج شهروندان فراهم کنیم . 

وی افزود : یکی از باغ هایی که شهرداری منطقه آن را به تملک خود در آورده ، تکه باغی به مساحت حدود 9 هزار متر مربع در خیابان الهی است که با 465 درخت سبز که به صورت مداوم  آبیاری ، علف کشی و نظافت می شوندکه در نظر داریم با حفظ درختان این باغ ، پس از انجام زیر ساخت های مناسب ، انواع گل و گونه های گیاهی در آن کاشت کرده و فضایی تفرجگاهی برای شهروندان مهیا کنیم . 

حیدری گفت : در فاز اول اجرایی ، مقرر شد که زمین ضلع شرقی باغ حد فاصل دیوار کاه گلی خیابان دانش تجهیز شود و معاونت فنی وعمرانی منطقه در حال انجام فرایندهای زیر ساختی ، نصب آلاچیق و نقشه برداری است و پس از آن، طراحی کاشت گونه های گیاهی را اداره فضای سبز منطقه انجام می دهد. 

شهردار منطقه ادامه داد: فاز دوم هم با حفظ تمامی باغات در سال آینده انجام می شود تا به عنوان فضای تفرجگاهی و عمومی در قالب باغ ایرانی ، شهروندان از آن بهره مند شوند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.