کد خبر: ۱۰۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
فاز اول احداث اولین باغ ایرانی در منطقه 5 با هدف ساماندهی و تعیین تکلیف باغات رها شده در حال اجراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فریدون حیدری شهردار منطقه از ساماندهی باغات رها شده در منطقه خبر داد و گفت : از اولویت های کاری منطقه ، تعیین تکلیف باغاتی است که می توان از آن ها برای استفاده منافع عمومی بهره گرفت و به طور جدی به دنبال این هستیم تا از تخریب آن ها جلوگیری کرده و با حفظ تک تک درختان منطقه ، فضایی مناسب برای تفرج شهروندان فراهم کنیم . 

وی افزود : یکی از باغ هایی که شهرداری منطقه آن را به تملک خود در آورده ، تکه باغی به مساحت حدود 9 هزار متر مربع در خیابان الهی است که با 465 درخت سبز که به صورت مداوم  آبیاری ، علف کشی و نظافت می شوندکه در نظر داریم با حفظ درختان این باغ ، پس از انجام زیر ساخت های مناسب ، انواع گل و گونه های گیاهی در آن کاشت کرده و فضایی تفرجگاهی برای شهروندان مهیا کنیم . 

حیدری گفت : در فاز اول اجرایی ، مقرر شد که زمین ضلع شرقی باغ حد فاصل دیوار کاه گلی خیابان دانش تجهیز شود و معاونت فنی وعمرانی منطقه در حال انجام فرایندهای زیر ساختی ، نصب آلاچیق و نقشه برداری است و پس از آن، طراحی کاشت گونه های گیاهی را اداره فضای سبز منطقه انجام می دهد. 

شهردار منطقه ادامه داد: فاز دوم هم با حفظ تمامی باغات در سال آینده انجام می شود تا به عنوان فضای تفرجگاهی و عمومی در قالب باغ ایرانی ، شهروندان از آن بهره مند شوند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.