کد خبر: ۱۰۱۴۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
رئیس شورای شهر تهران پس از اظهار نظر معاون شهردار درباره بررسی یک فوریت تغییر ذیحساب در شهرداری خطاب به او گفت: گویا معاون شهردار به مسائل شهرداری مسلط نیست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت درخواست شهردار تهران برای تغییر ۱۴ نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذی حساب مطرح شد که این یک فوریت با موافقت ۸ نفر از اعضای شورای شهر از ۱۷ نفر تصویب نشد.

مجید فراهانی به عنوان مخالف یک فوریت با اشاره به فرآیند بررسی قائم مقام ذی حساب در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: فرآیند به این گونه است که ما رزومه افراد را دریافت و بررسی می کنیم تا تایید شود و در نهایت برای این افراد در صحن رای گیری صورت گیرد.  اساسا هیچ اطلاعاتی دال بر ضرورت این کار دریافت نکرده ایم که به چه دلیل این افراد باید به فوریت انتخاب شوند. در حالی که به تازگی قائم مقام ذی حساب چند منطقه را معرفی کرده ایم.

وی ادامه داد: پیش از این اعلام شد قائم مقام ذی حساب باید دو تا سه سال در یک موضوع فعالیت کند اینکه به سرعت به دنبال تغییر ذیحساب و قائم مقام ذی حساب در برخی مناطق هستیم مشخص نیست.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر در موافقت یک فوریت گفت: ما باید به نظر شهردار احترام بگذاریم که می خواهد ذی حساب و قائم مقام ذی حساب خود را مطابق با نظر خود تغییر دهد به نظرم به این یک فوریت رای دهید.

مظاهری معاون شهردار تهران نیز درباره این یک فوریت با بیان اینکه عصر دیروز در این باره تصمیم گیری شد، گفت: به نظرم بهتر است بگذاریم یک فوریت در جلسه بعد مطرح شود.

این اظهار نظر معاون شهردار با واکنش محسن هاشمی مواجه شد و او گفت: گویا معاون شهردار به موضوع مسلط نیست چرا که عصر روز گذشته با من تماس گرفتند که این یک فوریت را در دستور قرار دهند و امروز معاون چنین صحبتی دارد.

در نهایت یک فوریت رای نیاورد و قرار شد به صورت عادی لایحه ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح و سپس برای بررسی نهایی به صحن ارائه شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.