کد خبر: ۱۰۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
استاندار قزوین:
استاندار قزوین گفت: بنیاد مسکن به عنوان یک دستگاه تخصصی در اجرای طرح های مقاوم سازی و ساخت منازل روستایی باید بافت و اصالت معماری سنتی را حفظ کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هدایت الله جمالی پور در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: از آنجا که استان قزوین درروی خط گسل قرار دارد و گسل های مخاطره آمیز بزرگی در این منطقه وجود دارند باید مقاوم سازی خانه های شهری و روستایی با جدیت دنبال شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد تخصصی و با تجربه باید در حوزه پیشگیری جدی تر باشد و مقاوم سازی منازل روستایی بویژه واحدهایی که در مسیر زلزله قرار دارند را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

جمالی پور یادآورشد: در حال حاضر ۵۰ درصد منازل روستایی استان مقاوم سازی  و انتظار داریم با همکاری بانک ها، استانداری و دهیاری ها اعتبار لازم را برای اجرای طرح های مقاوم سازی تامین کرده و اجرای این طرح ها با سرعت عملیاتی شود.

وی بیان کرد: از روستاییان هم انتظار داریم در گرفتن وام های بازسازی و مقاوم سازی مشارکت بیشتری داشته باشند و قبل از این که حوادث غیرمترقبه به آنها آسیب برساند برای پیشگیری اقدام کنند.

بنیاد مسکن یک دستگاه تخصصی در حوزه مسکن شهری و روستایی است

استاندار قزوین یادآورشد: بنیاد مسکن یک نهاد تخصصی در حوزه فعالیتهای عمرانی و ساخت مسکن شهری و روستایی است و انتظار داریم در ساخت و سازها به حفظ بافت روستایی و هویت فرهنگی و معماری مناطق توجه کند.

جمالی پور بیان کرد: اجرای طرح های ساخت مسکن روستایی و مقاوم سازی آنها باید با حفظ اصالت های معماری روستایی و نیز نگاه مدرن صورت گیرد تا روستاها شبیه شهر نشده و بتواند نیازهای ساکنان را فراهم کند.

وی اضافه کرد: خیرین هم ظرفیت ارزشمندی هستند که می تواند مورد استفاده بنیاد مسکن در اجرای طرح های عمرانی روستایی قرار گیرد و دراین میان بهتر است دولت فقط هدایت گر و ناظر باشد و کارها به خود مردم سپرده شود.

در این دیدار اصغر گونجی مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین نیز گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.