کد خبر: ۱۰۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
استاندار قزوین:
استاندار قزوین گفت: بنیاد مسکن به عنوان یک دستگاه تخصصی در اجرای طرح های مقاوم سازی و ساخت منازل روستایی باید بافت و اصالت معماری سنتی را حفظ کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هدایت الله جمالی پور در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: از آنجا که استان قزوین درروی خط گسل قرار دارد و گسل های مخاطره آمیز بزرگی در این منطقه وجود دارند باید مقاوم سازی خانه های شهری و روستایی با جدیت دنبال شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد تخصصی و با تجربه باید در حوزه پیشگیری جدی تر باشد و مقاوم سازی منازل روستایی بویژه واحدهایی که در مسیر زلزله قرار دارند را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

جمالی پور یادآورشد: در حال حاضر ۵۰ درصد منازل روستایی استان مقاوم سازی  و انتظار داریم با همکاری بانک ها، استانداری و دهیاری ها اعتبار لازم را برای اجرای طرح های مقاوم سازی تامین کرده و اجرای این طرح ها با سرعت عملیاتی شود.

وی بیان کرد: از روستاییان هم انتظار داریم در گرفتن وام های بازسازی و مقاوم سازی مشارکت بیشتری داشته باشند و قبل از این که حوادث غیرمترقبه به آنها آسیب برساند برای پیشگیری اقدام کنند.

بنیاد مسکن یک دستگاه تخصصی در حوزه مسکن شهری و روستایی است

استاندار قزوین یادآورشد: بنیاد مسکن یک نهاد تخصصی در حوزه فعالیتهای عمرانی و ساخت مسکن شهری و روستایی است و انتظار داریم در ساخت و سازها به حفظ بافت روستایی و هویت فرهنگی و معماری مناطق توجه کند.

جمالی پور بیان کرد: اجرای طرح های ساخت مسکن روستایی و مقاوم سازی آنها باید با حفظ اصالت های معماری روستایی و نیز نگاه مدرن صورت گیرد تا روستاها شبیه شهر نشده و بتواند نیازهای ساکنان را فراهم کند.

وی اضافه کرد: خیرین هم ظرفیت ارزشمندی هستند که می تواند مورد استفاده بنیاد مسکن در اجرای طرح های عمرانی روستایی قرار گیرد و دراین میان بهتر است دولت فقط هدایت گر و ناظر باشد و کارها به خود مردم سپرده شود.

در این دیدار اصغر گونجی مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین نیز گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.