کد خبر: ۱۰۱۴۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر با اشاره به از سرگیری پروژه دیوارچینی در جاده چالوس، گفت: گاردریل‌ها نیز تعمیر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد علیپور در گفتگو با خبرنگاران به اقداماتی که در آستانه فصل سرما در محور کوهستانی و برف‌گیر کرج - چالوس دنبال شده اشاره کرد و گفت: پاکسازی و نظافت آبراه ها انجام شده است.

به گفته وی تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری از جمله لودرها، گریدرها و کامیون ها نیز در حال انجام است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر گفت: شانه سازی، رفع افتادگی سنگ ها و یا ریزش برداری در سطح محور نیز در حال اجرا است.

دیوارچینی از سه راهی دیزین به سمت بالای محور چالوسعلیپور با اشاره به اجرای پروژه دیوار چینی، گفت: این مهم در نیمه دوم شهریور به دلیل بالا بودن حجم ترافیک جاده و همزمان با موج بازگشت مسافران از سفرهای تابستانی متوقف شده بود.

وی تاکید کرد: پروژه دیوار چینی با آغاز مدارس و کاهش سفرها در محور کرج - چالوس از سر گرفته می شود.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر گفت: پروژه های دیوارچینی از سه راهی دیزین به سمت بالای محور اجرایی می شود.

علیپور با این توضیح که دو دیوار چینی مقطعی در محدوده «سیرا»، «ری زمین» و «حسنکدر» توسط ساکنان و باغداران ایجاد شده است، گفت: در فصل پاییز دیوار چینی بتنی در کیلومتر ۱۲ محور که محدوده ای مهم است، اجرایی می شود.

ایجاد دیوار ضامن برای جلوگیری از آب شستگی و تخریب جاده در محدوده «درده» آغاز شده استوی با اشاره به اصلاح روشنایی تونل ها، گفت: نظافت تونل ها از جمله تونل شماره پنج و عملیات خط کشی در طول محور انجام شده است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر در بخش دیگری به اهمیت تعمیر گاردریل ها اشاره کرد و گفت: یکطرفه شدن محور و بالا رفتن حجم ترافیک برخورد با گاردریل ها را افزایش می دهد، به همین دلیل همزمان دو اکیپ راهداری یکی از ابتدای محور به سمت محدوده ری زمین و اکیپی دیگری از محدوده ری زمین به طرف «کندوان» کار تعمیر گاردریل ها را آغاز کرده اند.

علیپور با بیان اینکه ایجاد دیوار ضامن برای جلوگیری از آب شستگی و تخریب جاده در محدوده «درده» آغاز شده است، گفت: این مهم در مرحله اجرای پی است، این محدوده یکی از نقاط بحرانی و حادثه خیز جاده چالوس است که در ابتدای سال جاری نیز به دلیل وقول سیل تخریب شده بود.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.