کد خبر: ۱۰۱۴۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر با اشاره به از سرگیری پروژه دیوارچینی در جاده چالوس، گفت: گاردریل‌ها نیز تعمیر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد علیپور در گفتگو با خبرنگاران به اقداماتی که در آستانه فصل سرما در محور کوهستانی و برف‌گیر کرج - چالوس دنبال شده اشاره کرد و گفت: پاکسازی و نظافت آبراه ها انجام شده است.

به گفته وی تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری از جمله لودرها، گریدرها و کامیون ها نیز در حال انجام است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر گفت: شانه سازی، رفع افتادگی سنگ ها و یا ریزش برداری در سطح محور نیز در حال اجرا است.

دیوارچینی از سه راهی دیزین به سمت بالای محور چالوسعلیپور با اشاره به اجرای پروژه دیوار چینی، گفت: این مهم در نیمه دوم شهریور به دلیل بالا بودن حجم ترافیک جاده و همزمان با موج بازگشت مسافران از سفرهای تابستانی متوقف شده بود.

وی تاکید کرد: پروژه دیوار چینی با آغاز مدارس و کاهش سفرها در محور کرج - چالوس از سر گرفته می شود.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر گفت: پروژه های دیوارچینی از سه راهی دیزین به سمت بالای محور اجرایی می شود.

علیپور با این توضیح که دو دیوار چینی مقطعی در محدوده «سیرا»، «ری زمین» و «حسنکدر» توسط ساکنان و باغداران ایجاد شده است، گفت: در فصل پاییز دیوار چینی بتنی در کیلومتر ۱۲ محور که محدوده ای مهم است، اجرایی می شود.

ایجاد دیوار ضامن برای جلوگیری از آب شستگی و تخریب جاده در محدوده «درده» آغاز شده استوی با اشاره به اصلاح روشنایی تونل ها، گفت: نظافت تونل ها از جمله تونل شماره پنج و عملیات خط کشی در طول محور انجام شده است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گچسر در بخش دیگری به اهمیت تعمیر گاردریل ها اشاره کرد و گفت: یکطرفه شدن محور و بالا رفتن حجم ترافیک برخورد با گاردریل ها را افزایش می دهد، به همین دلیل همزمان دو اکیپ راهداری یکی از ابتدای محور به سمت محدوده ری زمین و اکیپی دیگری از محدوده ری زمین به طرف «کندوان» کار تعمیر گاردریل ها را آغاز کرده اند.

علیپور با بیان اینکه ایجاد دیوار ضامن برای جلوگیری از آب شستگی و تخریب جاده در محدوده «درده» آغاز شده است، گفت: این مهم در مرحله اجرای پی است، این محدوده یکی از نقاط بحرانی و حادثه خیز جاده چالوس است که در ابتدای سال جاری نیز به دلیل وقول سیل تخریب شده بود.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.