کد خبر: ۱۰۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
در سیه چشمه؛
نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی واحدهای روستایی خسارت دیده ناشی از زلزله در سیه چشمه بهسازی و مقاوم سازی خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عین الله شریف پور  در گفتگو باخبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت منازل آسیب دیده ناشی از زمین لرزه طی هفته گذشته در سیه چشمه اظهارداشت: گفت:در جریان زلزله اخیر، واحد مسکونی ۱۱۴ خانوار در ۱۲ روستای این شهرستان دچار خسارت شد.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای مسکونی روستایی تا شعاع ۲۰ کیلومتر از مرز تحت پوشش بیمه حوادث هستند افزود: تمامی این واحدهای مسکونی بعد از ارزیابی توسط کارشناسان بیمه، خسارت لازم به آنان پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر پرداخت خسارت، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات نیز در قالب قرض الحسنه جهت مقام سازی واحدهای مسکونی به روستاییان پرداخت خواهد شد.

وی یاد آور شد: بر اساس برنامه ریزی مدیریت بحران استان از سال گذشته تمامی واحدهای مسکونی روستایی مرزی تحت پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه قرار گرفتند که می تواند میزان خسارت وارد به خانواده‌های روستایی در صورت بروز حوادث احتمالی تا میزان زیادی کاهش دهد.

شریف پور ادامه داد: توصیه می شود روستاییان برای کاهش میزان خسارت ها نسبت به دریافت تسهیلات بهسازی و نوسازی واحد مسکونی که برای مناطق روستایی سراسر استان پرداخت می‌شود، اقدام کنند که مبلغ آن ۴۰ میلیون تومان با بهره بانکی ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۱۵ ساله است.

 در حال حاضر ۳۵ درصد از کل واحدهای مسکونی روستایی استان در مقابله حوادث غیرمترقبه مقاوم سازی شدند.

هفته گذشته زمین لرزه به بزرگی ۴.۴ ریشتر، در حوالی «سیه‌چشمه» از توابع شهرستان چالدران و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و طی آن۱۱۴واحدمسکونی روستایی آسیب دید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.