کد خبر: ۱۰۱۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلات اساسی کشور به خصوص در حوزه مدیریت شهری فاصله زمانی زیاد بین تاریخ تصویب و اجرای طرح های مختلف است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،الهام فخاری با بیان اینکه طرح جامع توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران در سال 87 تصویب شده است، اظهار کرد: متاسفانه اجرای این مصوبات همچنان با تاخیر و کندی مواجه است.

وی درخصوص بازنگری سیاست‌ها و نتایج طرح جامع توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران، با بیان اینکه سازمان شهری درخصوص مسائل فرهنگی شهری توجیه نشده است، افزود: رویکرد توسعه فرهنگی در شهر تهران رویکردی بیشتر فیزیکی بوده است.

فخاری با انتقاد از این رویکرد مدیریت فضاهای شهری ادامه داد: توسعه فیزیکی فضاهای فرهنگی شهر تنها یکی از ابعاد توسعه است و باید به ابعاد دیگر آن از جمله محتوا، نظارت و مشارکت مردمی در این زمینه بیشتر توجه شود.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر موضوع آموزش صحیح مدیریت فضاهای فرهنگی شهر گفت: برای داشتن فضاهای کارآمد و به روز فرهنگی در شهر نیازمند مدیریت آگاهانه و حرفه‌ای هستیم که این امر تاکنون مغفول مانده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.